w

Rumble jest jedną z postaci, które aktualnie dominują profesjonalną scenę LoLa. Z czego wynika siła bohatera?

Niesamowita popularność Rumble’a w jungli podczas profesjonalnych rozgrywek.

Reklama


Od patcha 11.9 Rumble jest jednym z trzech najczęściej wybieranych bohaterów podczas profesjonalnych rozgrywek. W czasie trwania LPL pojawił się w aż 98% gier, a jego win ratio nie spada poniżej 50%.

Główną bronią Rumble’a jest jego niezwykle szybkie tempo czyszczenia obozów w jungli, co zaś jest zasługą tego, że gracze odkryli, iż można uzyskać efekt przegrzania już na pierwszym poziomie. To zaś jest efektem błędu.

Bug przyczyną popularności Rumble’a

W opisie umiejętności pasywnej bohatera można znaleźć wzmiankę o tym, że ciepło będzie redukowane o 10 co sekundę, jeśli w przeciągu 4 sekund nie zostanie użyta żadna umiejętność. W zaś na pierwszym poziomie ma 6 sekund czasu odnowienia, co sprawia, że poziom ciepła powinien wynosić zero, zanim champion będzie w stanie ponownie użyć zdolności.

Odkryto jednak błąd, który sprawia, że poziom ciepła zaczyna spadać po znacznie dłuższym czasie, co pozwala bohaterowi na osiągnięcie efektu przegrzania już na samym początku gry.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tZ5FlZYlHYg

Według gracza, który zwrócił uwagę na problem, błąd istnieje w League od 4 lat, a dokładniej mówiąc, od patcha 7.12. Większość graczy nie zwróciła na niego uwagi, ponieważ nie miał on większego wpływu na Rumble’a z górnej alei.

Bug został już zauważony przez twórców i postanowili oni wydać poprawkę, która wyeliminuje go w nadchodzącej aktualizacji, oraz nieco zwiększyć czas odnowienia i bonus do prędkości poruszania się W (Wcześniejszy opis aktualizacji 11.13 w LoLu. Szczegółowe zmiany, jakie pojawią się w tym patchu).

Pozornie subtelna zmiana sprawi, że bohater nie będzie już w stanie uzyskać efektu przegrzania na pierwszym poziomie, co zaś odbije się na jego prędkości radzenia sobie z obozami w jungli.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends