w

Samira jest obecnie w najlepszym położeniu od daty jej premiery? Jak obecnie wygląda jej stan w LoLu

Reklama

Okazuje się, że jeden z najbardziej OP ADC w LoLu nagle staje się jednym z tych najbardziej zbalansowanych? O co chodzi?


Róża Pustyni została wydana 21 września i dominowała dolną aleję praktycznie przez cały swój czas. W tym czasie na forach League of Legends pojawiała się cała masa postów proszących deweloperów o usunięcie jej z gry albo mocne nerfy.

Teraz po prawie pół roku od jej premiery praktycznie nikt już nie narzeka na „niezbalansowanego strzelco-assassina”. Jak wyglądają obecnie statystyki Samiry?

Jak wygląda sytuacja z Samirą?

Reklama

Od daty premiery Samiry wielu graczy narzekało na nią i twierdziło, że kompletnie nie pasuje do League of Legends. Jako ADC mogła doskakiwać do przeciwników, używać ulta podobnego do Katariny podczas chodzenia, a także niwelować obrażenia od umiejętności i ataków z każdej strony.

ZOBACZ – Zmiany Luciana na PBE w LoLu, będzie mógł używać runy Electrocute i przedmiotu Eclipse?

Statystyki Samiry nigdy nie były imponujące, chociaż średnio banowana była w ponad 40% gier, jej wskaźnik zwycięstw oscylował w granicy 47-48%, a w aktualizacji 11.4 spadł nawet do 45%. Teraz po zmianach w patchu 11.5 wydaje się być na „idealnej pozycji”.

ZOBACZ – Opis Patcha 11.5 w League of Legends

Teraz, chociaż Pick Rate bohaterki spadł, przestała ona być również tak często banowana, a jej Win Rate znacząco wzrosło do około 50%.

W związku z tym wielu fanów League of Legends uważa, że Riotowi udało się wypracować kompromis i idealnie zbalansować championa.

Samira teraz wymaga umiejętności i nie wystarczy nią tylko grać, aby wygrywać.

Co na ten temat sądzi Riot? Przekonamy się w najbliższych aktualizacjach, jeżeli Samira pozostanie w tym samym stanie, będzie oznaczało, że projektantom również się to podoba.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends