w

Sekretna zmiana w Masterze Yi, o której Riot nie wspomniał. To faktycznie wpływa na rozgrywkę

Riot wprowadził pewną zmianę, która ma naprawdę spore znaczenie dla Mastera Yi.


Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy jest to błąd, bowiem Riot oficjalnie tego nie ogłosił, ale na PBE rzeczywiście da się z tego normalnie korzystać. Deweloperzy czasem wprowadzają tego typu nowości bez informowania, ale w tym przypadku jest to dość dziwne.

Dlaczego? Ta zmiana autentycznie ma spore znaczenie dla rozgrywki Masterem. Gracze będą bowiem mogli wybrać, gdzie ma się pojawić ich postać po użyciu „Q”. Szczególnie przydatne będzie to w momencie, gdy atakujemy przeciwnika stojącego przy ścianie.

Co się zmienia?

Zasada działania jest bardzo prosta. W momencie użycia „Q”, gdy przeciwnik stoi gdzieś przy ścianie, możemy zdecydować, po której stronie ma się pojawić Master. Dobrze pokazał to na swoim filmie „Ryscu”.

Video

Masterowi na pewno przyda się jakaś większa pomoc. Postać grana jest głównie na tym niższym poziomie. Powyżej platyny jego winrate jest tak słaby, że znajduje się w TOP 6 najgorszych bohaterów. Ta zmiana, choć ważna, to jednak nie wpłynie na winrate ani ogólną popularność postaci.

Master jest jednak przyzwyczajony do dużych skoków, jeżeli chodzi o wygrane. Co jakiś czas procent wygranych nagle spada, by potem wrócić do tej normy na poziomie ~50%.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends