w

Seraphine dostanie buffy. Narzekanie społeczności LoLa przyniosło pierwsze efekty

Riot Games

Riot zapowiada buffy nowej bohaterki z League of Legends.


Kilka dni temu do największej gry MOBA na świecie trafiła nowa postać. Przeznaczeniem Seraphine miała być środkowa aleja, ale jak się okazało, najlepiej sprawdza się na wsparciu.

Riot Games postanowił coś z tym zrobić i planuje buffy już w następnej aktualizacji. Jak po 4 dniach od jej wyjścia wyglądają jej statystyki?

Buffy Seraphine

Rozmarzona Piosenkarka, została wydana 29 października 2020 roku, czyli na oficjalnych serwerach znajduje się mniej niż tydzień. To wystarczyło Riotowi, aby zrozumieć, że nie jest zbyt silna na środku, a społeczność chętniej wykorzystuje ją do obrony ADC. Nie pasuje to jednak do jej zapowiedzi, albowiem przed jej wyjściem stwierdzono, że będzie ona magiem ze środka mapy. Jak możemy zauważyć na stronie lolalitycs.com, która gromadzi statystyki meczów:

  • Seraphine (MID)
    • 19.5% Pick Rate
    • 46.57% Win Rate
  • Seraphine (SUPPORT)
    • 76.7% Pick Rate
    • 48.48% Win Rate

ZOBACZ – Gracze LoLa pobili rekord – tym razem chodzi o ilość dislajków pod filmem z Seraphine

Nie dość, że widywana jest na wsparciu prawie 4 razy częściej, osiąga tam również lepsze wyniki i wygrywa statystycznie więcej gier. Jak twierdzą gracze, powodem może być jej mała ilość podstawowego zdrowia i to, że jej umiejętność pasywna lepiej sprawdza się przy większej ilości sojuszników.

Na ten moment nie wiemy, co zostanie zmienione, żeby, jak podkreśla Riot, zwiększyć jej wskaźnik wygranych na środkowej alei. Być może będzie to właśnie dodatkowy pancerz i HP, aby była w stanie przetrwać samotną walkę z przeciwnikiem. Zmiany planowane są na patch 10.23, który pojawi się w środę 11 listopada.