w

Serwer EUW w League of Legends awaryjnie wyłączony. Co może być przyczyną?

Riot Games

Awaria jednego z serwerów w Europie.


Dzisiaj wyjaśnialiśmy, co się stało z serwerami live League of Legends. Przez ostatnie kilka dni gracze mieli problemy z logowaniem bądź klient uniemożliwiał dołączenie do rozgrywki. Riot postanowił w końcu sprostować sprawę, a o tym, co tak naprawdę się działo, można przeczytać tutaj.

Jak widać, to nie koniec problemów. W tym momencie właśnie poinformowano, że największy europejski serwer gry League of Legends – EUW – został awaryjnie wyłączony. Na ten moment nie wiadomo, co się stało i kiedy zostanie przywrócony.

EUW wyłączone

Baza graczy League of Legends jest naprawdę duża, dlatego deweloperzy kilka lat temu postanowili podzielić kontynent na dwa różne serwery:

  • Europa Zachodnia
  • Europa Północ i Wschód

ZOBACZ – Kupienie tego przedmiotu to wyrzucenie złota w błoto? Riot zapomniał zmienić mu cenę

Baza graczy zachodniego serwera jest o wiele większa od tego wschodniego i to właśnie tam w kolejce rankingowej możemy spotkać profesjonalistów. Okazuje się jednak, że został on wyłączony, jak podaje w oficjalnym komunikacie Riot Games:

Platforma jest obecnie niedostępna, gdyż wykonujemy konserwację awaryjną.

Na ten moment nie wiadomo, co stoi za awarią i kiedy gracze znów będą mogli cieszyć się rozgrywką. Według spekulacji mogą być to kolejne ataki DDoS, które miały miejsce w ostatnim czasie, co zostało potwierdzone przez pracowników Riotu i wyjaśnione w tym artykule.

Warto zaznaczyć, że są to tylko przypuszczenia, a prawdziwy powód awaryjnych prac konserwacyjnych na EUW jest na ten moment nieznany.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends