w

Sett i Senna mieli 100 procentowy pick/ban rate w wiosennych rozgrywkach LCS

Sett i Senna zostali zbanowani lub wybrani w każdej z rozgrywek wiosennego LCS.


Posiłkując się danymi ze strony Leaguepedia na 31 gier rozegranych w wiosennym Splicie LCS w 2020 roku tylko Sett i Senna pojawili się za każdym razem w fazach banowania i wyboru bohatera. Co więcej, Sennie nie udało się wziąć udziału w ani jednej rozgrywce na Summoner’s Rift.

Senna zbanowana w każdej grze rozgrywek

Podczas gdy fani mieli okazję przyjrzeć się, jak niektórzy z ich ulubionych graczy wybierają Setta na Summoner’s Rift, drużyny biorące udział w LCSach banowały Sennę w każdej grze. Dzięki temu Senna dołącza do dość ekskluzywnego klubu tego turnieju.

Innymi bohaterami, którzy zostali zbanowani w każdej grze podczas rozgrywek LCS, są Sylas wiosną 2019 r., Yuumi latem 2019 r., Gangplank wiosną 2018 r. i Kalista latem 2015 r. Spośród nich Senna została jednak zbanowana w największej ilości gier, a Yuumi jedynie zbliża się do tego wyniku z 26 banami.

W momentach, kiedy Sett był wybierany, drużyny radziły sobie zaskakująco dobrze. W 9 grach, w których uczestniczył wspomniany bohater, wygrał on aż 7 razy. W meczu Evil Geniuses kontra FlyQuest znalazł się również na supporcie po zwycięskiej stronie.

ZOBACZ – Patch 10.9 w LoLu: Kto dostanie nerfa, a kto buffa w następnej aktualizacji

W sezonie Senna została wybrana 25 razy i zbanowana 48 razy. Mimo tak wysokiego współczynnika pick/ban, jej win ratio rzędu 40 procent było jednym z najniższych spośród wszystkich wybieranych bohaterów i najniższym dla postaci, która grała w co najmniej 25 grach.

W rozgrywkach rankingowych Sett i Senna są banowani dość często. Według strony op.gg bohaterowie zostali zablokowani w fazie banowania odpowiednio w około 30 procentach i 20 procentach gier w ciągu ostatniego miesiąca.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends