w

Siostra dziewczyny, która popełniła samobójstwo narysowała jej ulubioną postać z League of Legends

League of Legends, ale i ogólnie gry komputerowe stanowią często ucieczkę przed trudną rzeczywistością.


League of Legends często jest ucieczką dla osób, które z różnych powodów nie radzą sobie z tym, co ich otacza. Świat stworzony przez Riot Games naprawdę potrafi wciągnąć, ale gra komputerowa nigdy nie rozwiąże wszystkich problemów.

Tak było w przypadku siostry jednej z użytkowniczek Reddita o nicku „potatobunny16”. Ona sama uwielbiała grać Jinx, natomiast jej siostra wybierała często Lux. Niestety, ta historia nie ma dobrego zakończenia.

„Tworzyłyśmy typowego Star Guardian bota w każdej grze. Siostra często streamowała, a ja do niej dołączałam. Zaczęło ją zauważać coraz więcej osób i mogła być naprawdę dobrą streamerką. Miała około 1000 obserwujących w miesiąc, czy dwa. Teraz mijają 3 lata od momentu, gdy siostra popełniła samobójstwo. Zmarła dzień po jej urodzinach.”

Historia bardzo smutna, na pewno był to ogromny cios dla młodszej siostry. Od tamtej pory nie włączyła streama, gdyż sprawia jej to po prostu zbyt wiele bólu. Podobnie z samym League of Legends. Wiąże się to ze zbyt dużymi emocjami.

Grafika poświęcona siostrze

„potatobunny16” stworzyła natomiast swoją własną grafikę, przedstawiającą siostrzane duo. Użytkowniczka wspomina, że doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że nie jest to mistrzostwo świata, ale dla niej samej znaczy to bardzo dużo.

Wszystkich poruszyła ta historia. W przeszłości było wiele sytuacji, gdy gracze pisali, że League of Legends pomógł im wyjść z trudnej sytuacji psychicznej. Głównie dlatego, że doskonale wiedzieli, iż po zalogowaniu się, czeka na nich coś, co lubią. W tym przypadku to nie wystarczyło.

„Dziękuję za wszystkie miłe słowa, zrobił się to bardzo osobisty post, ale niestety nie będę mogła przeczytać wszystkiego ze względu na moje zdrowie psychiczne. Dziękuję wszystkim.”

Użytkowniczka zaapelowała również do wszystkich, by częściej rozmawiali ze swoimi bliskimi i nie zamykali się na to, co mają do powiedzenia. Jaki był powód samobójstwa? Sądząc po aktywności konta, mogło to być związane w jakiś sposób z płcią. „potatobunny16” bardzo dużo pisze o płciach, równości etc.

Nie wiadomo, czy problemy siostry były w jakiś sposób z tym związane. Zgodnie z tym, co pisała użytkowniczka, nie odpowiedziała na pytania graczy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends