w

Śmieje się w twarz Riotowi i pisze, że czeka na bana. Przegrał specjalnie ponad 100 gier w LoLu

Riot może zapewniać, że robi dosłownie wszystko, by przeciwdziałać toksyczności. Gracze jednak czasem to weryfikują.


Gracze League of Legends odkryli jedno konto, które specjalnie przegrało już ponad setkę gier. Okazuje się, że człowiek ten robi to z premedytacją, a na pytania o swoje powody odpowiada, że “testuje Riot”.

Przypadek bardzo oryginalny i co gorsza, można go spotkać na europejskim serwerze. Nie ma jednak potwierdzenia, że to Polak, choć jak najbardziej istnieje taka możliwość. Chodzi tutaj o EUW.

“Czekam na bana i testuje Riot”

Użytkownik Reddita o nicku “libvn” opisał dość dziwną sytuację, jaka przytrafiła mu się podczas grania w League of Legends. Spotkał on konto, które większość swoich gier wygrywa, natomiast gdy wybiera Nunu, to maksymalnie trolluje.

Jak czytamy, w sumie konto “CANT BELIVE IT” ma wygrane 80% gier, podczas gdy na Nunu to jedynie 4%.

Dziwne? Jak najbardziej. Stąd użytkownik Reddita spytał tajemniczego gracza, po co to robi i dlaczego psuje innym mecze. Odpowiedź?

Okazuje się, że “CANT BELIVE IT” testuje system Riotu, aż do momentu, w którym dostanie bana. Dlaczego był w stanie przegrać specjalnie ponad 100 gier i nadal może spokojnie grać? Chodzi tutaj przede wszystkim o nieregularność jego występów. Na pewno w tym przypadku zgłaszało go wiele osób, natomiast nie przyniosło to większego skutku.

Obnaża to w pewien sposób system Riotu, który nie wyłapuje tego typu anomalii i nie jest w stanie zawiesić gracza za tak oczywisty troll. Co ciekawe, kluczem do sukcesu zdaje się kompletne ignorowanie czatu, nie wchodzenie w żadną dyskusję, czy dodatkową interakcję. Te kilka zdań z użytkownikiem Reddita może być jednak kluczowe w tej całej sytuacji.

Przypomnijmy, co pisał Riot kilka tygodni temu w temacie toksyczności i odzyskiwania zaufania społeczności.

Uważamy, że naprawdę MUSIMY trzymać się poniższych dwóch punktów, jeśli chcemy odzyskać zaufanie graczy.

  1. Dostarczać zmiany i udogodnienia, które faktycznie poprawią sytuację i będą bezpośrednio dotyczyły rujnującego gry zachowania.
  2. Informować graczy regularnie o naszych działaniach.

Z powyższych powodów planujemy co miesiąc wydawać aktualizację na temat wspomnianych powyżej zachowań.

Trzeba sobie odpowiedzieć w tej sytuacji, na ile system Riotu i wszystkie te zapowiedzi usprawniania zgłoszeń, reportowania, dodatkowe funkcje i automatyzacja rzeczywiście działają, skoro ktoś po prostu śmieje się deweloperom w twarz i wprost pisze, że “przeprowadza testy”.