w

Społeczność LoL-a będzie mogła kibicować FC Barcelonie w rozgrywkach Superligi

FC Barcelona tworzy własny skład League of Legends. Wszystko, co wiadomo na ten temat.


Jeden z najbardziej znanych na świecie klubów piłkarskich, FC Barcelona, zdecydował się zdecydowanie bardziej zaangażować w scenę e-sportową. Włodarze FCB ogłosili wczoraj, że zdobyli slota w hiszpańskiej Superlidze, choć na chwilę obecną wiele kwestii w tej sprawie stoi pod znakiem zapytania. Co wiadomo?

To poważny krok ze strony FC Barcelony, lecz nieznany jest nawet skład drużyny

Kluby piłkarskie na najwyższym poziomie coraz częściej interesują się sceną e-sportową, a nawet tworzą własne formacje. Podobny ruch do FC Barcelony wykonały w przeszłości FC Schalke 04 oraz Paris Saint-Germain. FCB trzyma w tajemnicy mnóstwo informacji wokół całego przedsięwzięcia i nie ujawniło chociażby składu drużyny. Wiadomo jednak, że gigant piłkarski ma bardzo duże możliwości.

ZOBACZ – Streamer LoLa RandomBruceTV zaprosił dziewczynę z Tindera. Teraz był na policji zgłosić kradzież…

Ten krok wydaje się być bardzo rozsądny, szczególnie ze względu na dotarcie do nowych sponsorów. Zyskuje na tym również League of Legends, który ma szansę zyskać na tym większą ilość odbiorców oraz rozgłos w mediach, które zazwyczaj nie mówią o e-sporcie.

FC Barcelona powinna przekazać więcej szczegółów do stycznia 2022 roku, ponieważ właśnie wtedy Superliga rozpocznie swój bieg.