w

Sposób na stworzenie potwora – dodanie nowych tekstur na stary model postaci z LoLa

Tak prezentowaliby się championi z LoLa, gdyby pomieszało się ich stary model z nowymi teksturami.


W League of Legends jest ponad 150 bohaterów. Gra istnieje na rynku od wielu lat, więc nic dziwnego, że niektóre z postaci zdążyły się zestarzeć. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą reworki, które odświeżają nie tylko model championa, ale również jego umiejętności, animacje, wypowiedzi oraz splash art.

Rework nie jest prostym projektem, dlatego twórcy angażują w niego grupę ludzi, którzy odpowiadają za poszczególne elementy. Takie prace trwają zazwyczaj miesiącami i pochłaniają spore ilości zasobów.

Starsi gracze zapewne pamiętają kanciaste i nieco potworne modele najstarszych bohaterów. Trzeba przyznać, że początki LoLa nie należały do najpiękniejszych i dziś wspomina się te czasy z lekkim uśmiechem na twarzy. O niektórych modelach trudno zapomnieć – dobrym przykładem jest pierwsza wersja Soraki.

Co stałoby się, gdyby nałożono nowe, odświeżone i dopracowane tekstury na stary model championa? Efekt może nieco przerazić.

Karykatury bohaterów z League of Legends

W internecie pojawiły się dość specyficzne grafiki, które przedstawiają Dr. Mundo i Udyra. Jak większość fanów wie, Riot pracuje nad reworkiem tego drugiego bohatera – w sieci publikowano wiele grafik koncepcyjnych i zapowiedzi, które miały na celu zaciekawić społeczność League of Legends.

W przypadku Mudno sytuacja była dość podobna, ponieważ w pierwszej połowie ubiegłego roku doczekał się pełnej aktualizacji i od tamtej pory może cieszyć się odświeżonym modelem i dopracowanymi teksturami.

Co stałoby się, gdyby stworzone podczas reworku tekstury naniosłoby się na stare, kanciaste modele bohaterów? Okazuje się, że powstałoby coś takiego:

Przedstawione modele wyglądają naprawdę absurdalnie. Wielu graczy uważa, że patrzenie na nie wywołuje u nich śmiech, ale są i tacy, którzy czują niepokój. W komentarzach zwrócono uwagę na dziwne elementy bohaterów, jak np. oko na ramieniu czy bransoleta Udyra zrobiona z jego własnej skóry.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends