w

Starzy bohaterowie League of Legends wciąż kosztują za dużo? Gracze sugerują zmiany

Społeczność LoLa uważa, że starsze postacie powinny być o wiele tańsze.


Problem zbyt wysokich cen w League of Legends pojawia się od lat. Nie chodzi oczywiście o ceny w RP, ponieważ jest to zupełnie inna kwestia, ale mowa o darmowej walucie, którą zdobywa się poprzez granie. Oczywiście są osoby, które mają ogromną liczbę Niebieskiej Esencji, ale odblokowywanie wszystkich bohaterów, szczególnie dla nowych graczy, bywa naprawdę uciążliwe.

Fani nie rozumieją, dlaczego postacie wydane kilka lat temu często kosztują naprawdę dużo, a obniżki odbywają się stosunkowo rzadko. W League of Legends jest obecnie ponad 160 bohaterów, a zdecydowana większość z nich kosztuje 4800 NE lub więcej.

Cena starych bohaterów LoLa

Na Reddicie League of Legends powróciła dyskusja na temat cen championów w grze. Według graczy Riot powinien przebudować system obniżek, ponieważ spadki cen odbywają się zbyt wolno.

Każdy z fanów kojarzy, że twórcy od lat praktykowali system obniżek podczas premier nowych postaci. Niestety jest to dość problematyczne, jeśli weźmie się pod uwagę liczbę bohaterów w grze i to, jak często wychodzą nowi championi.

Ostatnio obniżono cenę Aurelion Sola, który pojawił się na Summoner’s Rift 4 marca 2016 roku. Minęło więc około 6 lat, gdy jego cena spadła do 4800 NE – obniżono ją z okazji premiery K’Sante, 162. championa w kolejności.

Fakt tego, że potrzeba kilku lat do pierwszej obniżki, może być mocno przytłaczający.

Riot wypuszcza średnio pięciu bohaterów rocznie od 2019 roku, co oznacza, że postacie sprzed prawie sześciu lat wciąż siedzą w sklepie na najwyższym progu cenowym (6300 NE). Kled, który został wydany w sierpniu 2016 roku, kosztuje tyle samo NE (i RP) co K’Sante, który jest najświeższym bohaterem w grze.

Milio, nadchodzący enchanter, który ma być kolejnym championem wydanym w League of Legends, nie ma jeszcze daty premiery. Obecnie Riot ma w planach co najmniej czterech bohaterów na 2023 rok, choć więcej ogłoszeń może pojawić się w późniejszym terminie. Jeśli tylko czterech bohaterów zostanie wydanych w tym roku, Camille będzie miała obniżony koszt, a następne w kolejce będą Xayah i Rakan.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends