w

System remaków w LoLu powinien ulec zmianie? Gracze proponują inne rozwiązanie

Nowy pomysł na system remake? Społeczność ma ciekawy koncept.


Gracze League of Legends znów doradzają deweloperowi. Tym razem chodzi jednak o dość kontrowersyjny system przedwczesnego kończenia gier, gdy jeden lub więcej graczy, się nie połączy.

Czas na remake

Chodzi tutaj głównie o to, że dalej system jest niesprawiedliwy. Aktualnie możemy poddać się w 3 minucie, ale nieaktywny gracz musi być oddalony od komputera, albo niepołączony przez 90 sekund. W praktyce jeżeli gracz wróci przed trzecią minutą, zazwyczaj opcja poddania się znika.

Społeczność zaproponowała dwa rozwiązania, które mogą poprawić działanie i podnieść zadowolenie graczy.

Pierwsze skupia się na szybkim poddaniu w 1:30. Uzasadnione jest to tym, że właśnie wtedy miniony spotykają się na MIDzie i pokazują w lesie. Jeżeli AFK nie będzie wtedy na swoim miejscu, straci sporo złota, EXPa i będzie w tyle, co może przełożyć się na całą grę.

Drugi pomysł jest łagodniejszy. Dalej głosowanie rozpoczyna się w trzeciej minucie, ale możemy zagłosować nawet jeśli przywoływacz wróci. Podejmujemy decyzję z drużyną, czy damy sobie radę i odpowiednio wybieramy opcję.

Póki co żaden z Rioterów nie wypowiedział się na ten temat, natomiast szybsze poddanie się w tej sytuacji ma wiele sensu i prawdopodobnie zostanie przedyskutowane wewnątrz Riotu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends