w

Jak długo trzeba grać, aby odblokować wszystkich bohaterów za pomocą Niebieskiej Esencji?

Reklama

Ile trzeba grać, by odblokować wszystkich bohaterów w LoLu?

Reklama


Ile może trwać odblokowywanie wszystkich bohaterów w League of Legends? Dla niektórych ilość dni może przerazić.

Odblokowanie wszystkich postaci w LoLu za Niebieską Esencję

Wiele osób uważa, że największą zaletą gry jest fakt jej darmowości. Trudno się z tym nie zgodzić – faktycznie można grać latami bez wydania choćby jednej złotówki. Dużo rzeczy można zakupić (skórki, ikonki, przepustki, boostery), ale nic z nich nie jest konieczne i nie daje przewagi nad innymi. Również aby zacząć swoją przygodę z LoLem, nie trzeba inwestować żadnych pieniędzy.

Oczywiście z racji bycia darmową gra nie oferuje wszystkiego na samym starcie. Bohaterów trzeba odblokowywać za Niebieską Esencję, a tę otrzymać po prostu za grę (w tym pierwszą wygraną dnia, misje eventowe itp.).

Niebieska Esencja to darmowa waluta League of Legends, o której było głośno od samego początku. Weterani LoLa pamiętają czasy, gdy zamiast Esencji za postacie płaciło się PZ-ami (zobacz: Czy PZ w LoLu było lepsze? Ile faktycznie można zdobyć niebieskiej esencji?). To, czy po zmianie waluty jest łatwiej, czy trudniej – trudno jednoznacznie ocenić i jest to kwestia indywidualna. Za to można oszacować, ile potrzeba czasu, by odblokować wszystkich bohaterów bez wydawania na to ani złotówki.

Reklama

ZOBACZ – Lux z ważną zmianą odnośnie flashowania podczas używania ulta od aktualizacji 10.4

Jeden z użytkowników Reddita postanowił sprawdzić, ile czasu zajmuje odblokowanie 148 bohaterów League of Legends tylko za pomocą Niebieskiej Esencji.

Oczywiście obliczenia te będą zależeć od codziennych meczów danego gracza i będą istnieć różnice między różnymi serwerami w cenie bohaterów lub stawce NE otrzymanej przy otwieraniu różnych odłamków bohaterów. Mimo to można uznać, że patrzy się na sytuację bardzo ogólnie, uśredniając ilości dla dużej grupy graczy.

Według obliczeń, jeśli bierzemy pod uwagę tylko jeden mecz dziennie, gracze potrzebują około 3424 dni, aby odblokować wszystkie postacie, co odpowiada prawie 9 i pół roku. Oczywiście jest to prawdopodobnie najdłuższy szacowany czas, ponieważ gracze w tym scenariuszu poświęcają bardzo mało czasu na grę.

Reklama

ZOBACZ – Dlaczego Riot jest tak ostrożny ze zmianami Kai’Sy, które planuje?

Jeśli doliczylibyśmy dodatkowe bonusy takie jak dostawanie skrzynek za ocenę S co tydzień, najszybszym możliwym do uzyskania czasem jest tylko trochę ponad rok, aczkolwiek oznaczałoby to masywną liczbę 10 gier dziennie. Jednocześnie mogłoby wydawać się, że krótszy czas wymagany do odblokowania bohaterów oznacza mniej grania, jednak liczba wymaganych gier praktycznie się podwaja.

Z drugiej strony tak naprawdę nie wszyscy gracze mają potrzebę odblokowywania wszystkich 148 bohaterów w grze, ponieważ każda pozycja wymaga zaledwie kilku postaci i w pewnym momencie posiadamy już więcej, niż tak naprawdę potrzebujemy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends