w

System Riotu wykrywa aktywnych graczy w LoLu jako AFK. Na co uważać, aby nie dostać bana?

Riot Games

Gracze LoLa mają mały problem. Chociaż grają, to i tak otrzymują powiadomienie o AFK.


W przedsezonie 2023 w League of Legends pojawiły się nowe zmiany. Oprócz głosowania za braniem kluczowych obiektów na mapie postanowiono także zmniejszyć czas oczekiwania na wcześniejsze poddanie gry.

Chociaż wiele osób widzi w tym plusy, są także minusy i to dość poważne. Dotykają w szczególności bohaterów lubiących się ukrywać, jak na przykład Teemo.

AFK za granie?

Riot Games postanowiło walczyć z brakiem aktywności w League of Legends. Wcześniej remake był możliwy od 3 minuty i 30 sekund. Teraz okienka z powiadomieniem o poddaniu uruchamia się już w 1 minucie i 30 sekundach. Chociaż wydaje się to dobrą opcją, gracze mają mały problem.

System wykrywa ich znacznie wcześniej jako AFK. Nawet na narzędziu treningowym, gdzie testowane są przedmioty, a w przedsezonie wiele osób robi to właśnie tam. Narzeka na to jeden z użytkowników Reddita:

Jest to bardzo irytujące w trybie treningowym, kiedy czytam opisy przedmiotów lub wykonuję obliczenia.

Z pewnością deweloperzy powinni coś z tym zrobić i wydłużyć czas bezruchu właśnie w tym trybie, ale to nie wszystko. Jest coś znacznie bardziej irytującego i dzieje się to podczas normalnych meczów. Mowa tutaj o czasie oczekiwania na miniony. Niektóre postacie wykorzystują to, aby ukryć się i poczekać na przeciwnika, jak na przykład Teemo. Jeden z fanów małego chomika ma problem, ponieważ na starcie gry wyrzuca mu komunikat o AFK:

Riot szybko znalazł na to odpowiedź i wydaje się, że nie zostanie to zmienione. Według twórców gracze mają wystarczającą ilość czasu, aby się poruszyć.

Wyskakujące okienko pojawia się mniej więcej po 60 sekundach od ostatniego sygnału, a potrzeba 90 sekund bez wprowadzania danych, aby uruchomić remake i uważamy, że rozsądne jest kliknięcie czegoś w oknie trwającym 60/90 sekund. 30 sekund na wzięcie wody powinno wystarczyć (ale gra zaczyna się też o 0:00!).

Oznacza to, że gracze muszą się do tego przyzwyczaić i wykonać poboczne czynności podczas szukania gry lub nie grać Teemo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends