w

Ta drużyna z LoLa wcześniej wygrywała turnieje regionalne, a teraz przegrała swój 35 mecz z rzędu

Riot Games

Ciekawa historia meczów jednej z drużyn w LoLu. Nie mogą w tym sezonie wygrać ani jednej gry.


Rzadko się zdarza, aby jakaś profesjonalna drużyna w League of Legends przegrała kilkanaście meczów z rzędu. Tak się jednak aktualnie dzieje w regionalnej japońskiej lidze LJL.

Drużyna o nazwie V3 Esports przegrała ostatnio swój 35 mecz. Oznacza to, że w tym sezonie nie udało im się wygrać ani jednego spotkania. Co ciekawe, kilka lat wcześniej zajęli oni nawet pierwsze miejsce w regionie.

Każdy mecz, to porażka

Często gracze Ligi narzekają na tak zwane „lose streaki” w kolejce rankingowej. Są sytuacje, gdzie dany gracz przegra nawet 10 lub 15 meczów z rzędu i traci przy tym kilka dywizji bądź kilkaset LP w high elo. Tym razem swoim niechlubnym rekordem pochwalić się może japońska drużyna V3 Esports. Na ten moment nie wygrali oni żadnego meczu w tym sezonie i przegrali 3 ostatnie w tamtym.

Łącznie jest to 35 porażek z rzędu i trudno znaleźć inny skład, który byłby w stanie pobić ten rekord. Wszystko zaczęło się od wymiany zespołu. Wcześniej radzili sobie naprawdę dobrze i raz wygrali nawet regionalną japońską ligę LJL, za co zgarnęli 10 milionów Jenów, co na ten moment daje ponad 300 tysięcy Złotych. Udało im się także zakwalifikować do Worlsów 2020 bez większych sukcesów.

Jednak do e-sportowego rekordu przegranych wciąż im daleko. Tutaj jako przykład podaje się chińską drużynę Shanghai Dragon’s z Overwatcha. W OWL przegrali oni 42 spotkania i dopiero wtedy udało im się wygrać. Teraz natomiast odnoszą wiele sukcesów i zgarniają ciekawe nagrody.

Być może V3 Esports będzie podobnie i za kilka lat gracze LoLa zobaczą ich jako Mistrzów Świata. Na ten moment jednak wciąż to ich Nexus zostaje zniszczony i być może potrzebna będzie wymiana składu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends