Tahm Kench broken? Jego W działa globalnie przez buga, a używanie tego standardowo grozi banem

League of Legends

Reklama

Błąd sprawił, że W Tahm Kencha działa globalnie. Jak to wygląda?

Reklama


Bugi, które sprawiają, że umiejętności bohaterów zaczynają działać na nieograniczonym zasięgu to bolączka League of Legends. Co jakiś czas zdarza się, że jakiś champion może używać swojego skilla gdziekolwiek chce, a przy tym nierzadko pokonuje cały przeciwny team w mgnieniu oka. Tym razem bug nie dotyczy robienia pentakilla w sekundę, jednak jest również dziwny i może popsuć grę. Chodzi o Pożarcie (W) Tahm Kencha.

Globalne Pożarcie nowym bugiem w League of Legends

Tahm Kench to postać, która od początku wzbudzała mieszane uczucia, przez fakt, że jedna z jego umiejętności mogła być wykorzystywana do trollowania. Mimo to bohater cieszył się dużym zainteresowaniem na scenie e-sportowej i zdobył grono fanów, których mocno dotknęły późniejsze nerfy.

Tym razem znów rozchodzi się o W championa, które stało się globalne. Krótko mówiąc – Tahm może pożreć innego bohatera, nawet jeśli ten stoi po przeciwnej stronie mapy. Błąd stosunkowo łatwo wywołać, wystarczy, że grając Tahm Kenchem użyje się W na sojuszniku, który jest poza zasięgiem umiejętności. Następnie rzuci się Q bez wykonywania innej akcji np. ruchu czy reszty zdolności. To, co stanie się później wygląda dość zabawnie, co można zaobserwować na poniższym filmiku:

Reklama

Video

ZOBACZ – Riot publikuje piątą część komiksu League of Legends, poruszającą historię kariery Ahri

Jak widać – można pożreć sojusznika z topa, gdy samemu przebywa się na bocie.

Błąd jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ można go używać nie tylko do zapewnienia sobie przewagi (w tym ratowania własnej drużyny z końca mapy), ale również do trollowania. Tahm z globalnym W może z łatwością przeszkadzać na każdej linii, niszczyć clearowanie jungli, odciągać drużynę od farmy i tym podobne.

Riot najprawdopodobniej pracuje już nad poprawką, a ci, którzy nadużywają nowego buga zapewne będą musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci bana.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej