w

Ten bohater LoLa sieje spustoszenie na ARAMach. Gracze proszą o jakiekolwiek osłabienia

Reklama

Społeczność League of Legends zwraca uwagę na to, że Aurelion Sol jest zbyt silny na trybie ARAM.


Niedawna przeróbka Aureliona okazała się wielkim sukcesem. Niegdyś praktycznie zapomniany champion, który miał garstkę oddanych fanów, stał się bardzo popularny i przede wszystkim niezwykle silny. Na tyle, że niektórzy gracze zaczęli na to regularnie narzekać.

Oczywiście Riot wprowadzał różne łatki, by choć trochę zbalansować Aureliona, jednak okazuje się, że działania twórców niespecjalnie przyniosły efekty, szczególnie jeśli chodzi o siłę postaci na Howling Abyss.

Tam Aurelion Sol jest obecnie najsilniejszym bohaterem w całym League of Legends. Dosłownie sieje spustoszenie i – jeśli okaże się, że kierujący nim gracz wie, co robi – prawie nie da się na niego wygrać.

Aurelion Sol i jego siła na ARAMie

Reklama

Na Reddicie League of Legends poruszono temat zbyt wielkiej siły Aureliona, który na trybie ARAM jest po prostu zbyt OP. Według graczy taki stan rzeczy jest męczący i irytujący. Jeden z fanów opublikował wpis, w którym zaznaczył, że Riot powinien coś z tym faktem zrobić.

Reklama

Aurelion Sol jest po prostu zbyt silny na ARAMach. Nie możesz pushować, gdy grasz przeciwko niemu. 

Jestem ogromnie rozczarowany brakiem osłabień na Howling Abyss dla tak potężnego bohatera.

Inny gracz skomentował:

Balans na ARAMach to od jakiegoś czasu nieśmieszny żart. Na przykład osłabiają umiejętności Ashe i jej obrażenia od ataku, a nie jej DMG, który ma dzięki przedmiotom. Następnie dalej ją nerfią, ponieważ jej build pod Imperial Mandate jest zbyt irytujący. 

Albo są bohaterowie, w tym np. Akali czy LeBlanc, którzy są nieznośni, jeśli gracz, który nimi kieruje, wie, co robi. 

Według strony u.gg Aurelion Sol jest obecnie najczęściej wygrywającą postacią na Howling Abyss – jego win ratio to 55,57%.

Taki stan rzeczy sprawia, że część fanów ARAMów uważa, że te przestają być zabawne, ponieważ siła niektórych bohaterów doprowadza do absurdalnych sytuacji. Często nie da się nic zrobić, gdy w przeciwnej drużynie trafią się konkretne postacie.

Niestety niektórzy gracze stracili nadzieje, że Riot cokolwiek z tym zrobi, ponieważ jak wspomniano w komentarzach na Reddicie – twórcy kompletnie nie radzą sobie z buffami i nerfami ARAMowymi i podejmują bezsensowne decyzje.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends