w

Ten bug w League of Legends sprawia, że bohaterowie mogą mieć nieskończoną manę

W sieci pojawił się filmik, który pokazuje nowy błąd w LoLu. Pozwala on na wygenerowanie nieskończonej liczby many.


Błędy w League of Legends zdarzają się niezwykle często. Można wręcz powiedzieć, że nie było dnia, by kod gry działał w 100% poprawnie. Niektóre usterki są naprawdę niewielkie i trudno na nie trafić, jednak są i takie, które zaburzają balans rozgrywki.

W historii tytułu zdarzały się naprawdę przeróżne bugi, które czasem były skrajnie absurdalne. Bywało, że Riot był zmuszony do wyłączenia danego bohatera, ponieważ ten niszczył mecze, w których się pojawiał.

Nowy błąd dotyczy czegoś innego, ponieważ za pomocą glitcha gracze mogą stworzyć u swojej postaci przeogromne ilości many. O co chodzi?

Nieskończona mana w League of Legends

Mimo że Riot cały czas walczy z błędami w grze, wciąż pojawiają się kolejne, które są nagłaśniane przez społeczność. Tym razem nie było inaczej.

Znany YouTuber – Vandiril – opublikował posta, w którym poinformował graczy, że w aktualnym patchu w grze istnieje błąd, który pozwala na wygenerowanie ogromnej ilości many. Bug pojawia się, gdy sprzeda się ciastko z ekwipunku, a następnie cofnie sprzedaż – i tak w nieskończoność.

Na udostępnionym filmiku dobrze widać, że z każdym powtórzeniem powyższej czynności maksymalna mana bohatera się zwiększa.

Vandiril zacytował również fragment opisu aktualizacji 13.6, w którym Riot informował o naprawieniu poprzedniego glitcha:

Naprawiono błąd, w wyniku którego funkcja cofnięcia zakupu w sklepie obniżała całkowitą manę, jeśli w ekwipunku gracza znajdowały się ciastka.

Jak widać, wyeliminowanie jednego buga wywołało kolejny. Twórcy poinformowali, że już pracują nad poprawkami i postarają się szybko wprowadzić je na serwery live. Nie wiadomo, kiedy te zostaną opublikowane, ale raczej stanie się to dość szybko.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends