w

Ten najpopularniejszy przedmiot LoLa sieje postrach na Summoner’s Rift. Dlaczego Riot go nie zmienia?

Najpopularniejszy item, który zna każdy gracz League of Legends. Mowa oczywiście o Zhonyi.


Pojawił się oddzielny artykuł, który poruszał temat nietykalności i niewidzialności bohaterów LoLa (zobacz: Czy w League of Legends jest za dużo niewidzialności, niewrażliwości i innych podobnych mechanik?). Tego typu umiejętności od zawsze miały sporo wrogów. Społeczność nie lubi, gdy przeciwnicy znikają z pola walki lub robią się niewrażliwi na ataki. Wielu osobom takie mechaniki wydają się bardzo toksyczne.

Riot ma o tym kompletnie inną opinię, ponieważ wydaje coraz więcej bohaterów, którzy w jakiś sposób mogą zniknąć lub stać się nietykalni. Dobrym przykładem jest dwójka najnowszych championów – Gwen i Viego.

Pomijając kwestię bohaterów, w grze jest pewien przedmiot, który cieszy się ogromną popularnością. Daje on graczowi to, czego wiele osób tak bardzo nienawidzi – niewrażliwość na ataki. Chodzi oczywiście o Klepsydrę Zhonyi.

Zhonya’s Hourglass w League of Legends

Zhonya to przedmiot, którego tak naprawdę nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy choć raz spotkał się z tym itemem i zapewne wie, jak irytujące potrafi być to, gdy w trakcie walki jeden z przeciwników zmienia się w złoty posąg, co daje mu chwilową niewrażliwość.

Gracze postanowili przyjrzeć się temu itemowi. Nie jest to szczególnie zaskakujące, ale Zhonya jest obecnie najpopularniejszym przedmiotem w grze. Przy tak dużym procencie wyboru jej win rate osiąga ponad 54%.

Część graczy nie może uwierzyć w to, że Riot nie zmienił Klepsydry od tak długiego czasu. W internecie poruszono temat tego przedmiotu. Jeden z fanów LoLa napisał:

Oto największy przestępca w League of Legends. Najpopularniejszy przedmiot, który wygrywa 54,5% gier.

Nie rozumiem, dlaczego Zhonya pozostaje nietknięta przez tyle lat. Uniknęła zmian podczas sporej przeróbki przedmiotów w przedsezonie. W międzyczasie wiele innych itemów zostało usuniętych z gry.

120 sekund odnowienia na kompletną niewrażliwość jest niczym w porównaniu do cooldownów innych przedmiotów. Do tego kosztuje tylko 2600 golda, podczas gdy inne itemy są o wiele droższe.

Ten przedmiot wygrywa nie tylko pojedynki w alei, ale całe walki drużynowe. Można uznać, że to tak naprawdę kontra na wszystko.

Duskblade of Draktharr nie jest nawet bliski Zhonyi pod względem toksyczności rozgrywki. By użyć Ostrza, musisz kogoś pokonać, natomiast Klepsydrę można aktywować w dowolnym momencie, niwecząc wszystkie plany przeciwników.

Każdy bohater AP korzysta z tego przedmiotu. Nie ma tu wyjątków. Widziałem nawet, że Zhonyę budowały tanki, ponieważ jest to po prostu niesamowicie dobry item.

Chcecie mniej niewrażliwości w LoLu? Może czas zająć się Zhonyą.

Nie da się ukryć, że Klepsydra jest jednym z najbardziej charakterystycznych przedmiotów w League of Legends i spotyka się ją w większości gier. Wiele osób nie wyobraża sobie grać magami bez kupienia tego przedmiotu, szczególnie jeśli w przeciwnej drużynie znalazł się zabójca.

Trudno oczekiwać, że Riot usunie tak kultowy item i jednocześnie rozwścieczy tym tysiące fanów LoLa. Przeciwnicy Klepsydry mają nadzieję, że być może z czasem stanie się on droższy lub jego cooldown zostanie wydłużony.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends