w

TFT Mobile: Rozpoczęła się zamknięta beta. Wymagania, jak pobrać

Riot Games

Już dzisiaj rozpoczęła się zamknięta beta Teamfight Tactics na urządzenia mobilne.


Nadszedł ten dzień, w którym rozpoczęła się zamknięta beta TFT na telefony. W wybranych krajach na EUNE i OCE gracze otrzymają dzisiaj dostęp do bety. Riot udostępnił obszerne informacje na temat Teamfight Tactics, z którymi trzeba się zapoznać.

Jeżeli zapisaliście się odpowiednio wcześnie, powinniście mieć możliwość pobrania trybu ze sklepów Play oraz App Store. Przypominamy, że dalej można to zrobić tutaj w przypadku Androida i tutaj w przypadku iOS. Apple nie ma jeszcze swojej strony w sklepie, natomiast dzisiaj powinno się to zmienić.

Teamfight Tactics na telefony

Teamfight Tactics pojawi się na telefonach graczy w marcu, a w przypadku niektórych z was stanie się to nawet trochę wcześniej.

W czasie najbliższych kilku tygodni będziemy testować wersję na komórki w paru krajach na świecie w ramach zamkniętej bety. Jeśli zauważycie, że ktoś z waszych znajomych, członek rodziny lub pies gra w TFT na swoim telefonie, nie denerwujcie się! To po prostu oznacza, że jest w kraju, w którym prowadzimy testy. Beta poszerzy nieco krąg odbiorców gry w ciągu nadchodzących tygodni. Jednak jak już wspominaliśmy na początku roku chcemy, aby po raz pierwszy duża grupa graczy uzyskała dostęp do gry na komórki w marcu. Szczegóły dotyczące tej premiery pojawią się później.

Dla przypomnienia: jeśli korzystacie z Androida, wciąż możecie zarejestrować się z wyprzedzeniem w sklepie Google Play. Jeśli gracie na urządzeniach Apple, możecie się zapisać na aktualizacje tutaj.

TFT Mobile: Wymagania

Chcemy, aby w TFT można było grać na jak największej liczbie urządzeń. Pomijając pewne różnice pomiędzy regionami, ogólnie można powiedzieć, że jeśli chodzi o Apple, obsługiwane są iPhone 6S lub wersje późniejsze, natomiast w przypadku Androida poprawnego działania można spodziewać na telefonach wyposażonych w OS 5+ i 2 GB lub więcej pamięci RAM Chociaż staraliśmy się jak szaleni, aby gra działała na telefonach Razr i Sidekick, nie było na to szans.

Podejście Riotu

W większości krajów Teamfight Tactics będzie grą międzyplatformową ze współdzielonym ekwipunkiem, postępami i rangą. To oznacza, że bardzo ważne jest, aby gra tak samo wyglądała i działała na komputerach PC i na komórkach. Chociaż rozgrywka może się w niewielkim stopniu różnić, to jednak nikt nie powinien mieć gorszych wrażeń podczas gry ze względu na wybór platformy.

Gra w TFT powinna być intuicyjna i znajoma po przejściu z komputera na komórkę lub odwrotnie. Chodzi wyłącznie o to, kiedy i gdzie chcecie grać.

Jakie są różnice między TFT Mobile i wersją na PC?

Obsługa gry poza samą rozgrywką

Gdy postanowiliśmy udostępnić TFT w wersji na urządzenia przenośne, natychmiast zdaliśmy sobie sprawę, że obsługa gry poza samą rozgrywką w League nie jest przyjazna dla użytkowników komórek. Dlatego postanowiliśmy opracować nową formułę, która byłby specjalnie dostosowana do specyfiki TFT i obsługi komórek. Ta nowa formuła ma tylko jedno zadanie: umożliwienie rozpoczęcia gry.

W ramach tego ściśle określonego podejścia klient TFT w wersji na komórki przede wszystkim wspiera aspekty społecznościowe (obsługę poczekalni, znajomych i zaproszeń) oraz system rankingowy i system postępów przepustki. Z czasem będziemy sukcesywnie dodawać więcej funkcji.

Ogólny styl wizualny

Poprawiliśmy elementy wizualne w kilku miejscach, aby były lepiej widoczne i łatwiejsze w obsłudze. Staramy się jak najwierniej oddać charakter rozgrywki znany z PC, podkręcając elementy, które szczególnie dobrze działają w TFT, takie jak pogodniejsza i przyjaźniejsza estetyka.

02_Home_Screen.png

Przedmioty w grze i sklep z bohaterami

Aby przedmioty były łatwiejsze w obsłudze za pośrednictwem dotyku, TFT Mobile ma specjalny panel ekwipunku. Pozwala on przesuwać przedmioty w celu ich oglądania, włączania do ekwipunku i łączenia między sobą tak samo, jak na komputerze!

Działający z poziomu rozgrywki sklep z bohaterami nie może być otwarty przez cały czas, ponieważ ograniczałby widok pola bitwy, dlatego sklep można otwierać i zamykać za pomocą przycisku. Sklep automatycznie otwiera się na początku każdej rundy, pojawiając się w pobliżu górnej części ekranu, dzięki czemu podczas kupowania i sprzedawania można dalej rozstawiać bohaterów. Ponadto gdy sklep jest otwarty, wskaźnik etapu pokazuje tylko pozostały czas bieżącej fazy, dzięki czemu gracz ma pełny obraz pola bitwy.

03_TFT_Mobile_In_Game.jpg

Wyrażanie siebie

Okno czatu w grze, szczególnie z otwartą klawiaturą, zajmowałoby dużą część ekranu telefonu. Ponieważ mieliśmy wrażenie, że większy priorytet ma przejrzystość rozgrywki, czat w grze nie jest obecnie obsługiwany na komórkach.

A co ze spamowaniem ulubionymi emotkami lub wrzaskami Srebrnoskrzydłego bez końca i do upadłego? Nie ma obaw, będziecie mogli tańczyć, prowokować, emotkować i wyrażać siebie za pośrednictwem menu emotek Małych Legend, które zostały specjalnie przeprojektowane na potrzeby ekranów dotykowych. (Na PC sygnały i emotki pozostają bez zmian).

Co się nie zmieni?

W zasadzie cała reszta. Rozgrywka, systemy gry, aktualizacje wyważające, nowe rotacje, kolejka rankingowa — wszystkie rzeczy, które uwielbiacie w Teamfight Tactics, pozostają bez zmian. Bardzo ważne jest, żebyście mieli takie same wrażenia, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu gracie.

To wszystko

Cieszymy się, mogąc przekazać Teamfight Tactics dosłownie w wasze ręce, a już niedługo przedstawimy wam bardziej szczegółowe informacje. Na razie, zakładając, że testy będą przebiegały bez niespodzianek, możecie spodziewać się premiery pełnej wersji w marcu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends