w

To już trzeba mieć prawdziwy talent. Ile osób obstawiło wszystko źle w pick’em w LoLu?

Ilu graczy nie zdobyło ani jednego punktu?


Pick’em to coroczna zabawa fanów League of Legends. Polega na typowaniu wyników na Mistrzostwach Świata – czy to w fazie grupowej, czy późniejszych etapach. Niektórzy wysyłają swoje typy tylko po to, by zrobić misję w grze i otrzymać za nią Niebieską Esencję, a jeśli akurat się poszczęści, to na konto wpadną także ikonki związane z wydarzeniem. Inni przywiązują do tego większą wagę i starają się wybrać jak najlepiej, bazując na swojej wiedzy o e-sporcie.

O ile perfekcyjne wytypowanie jest naprawdę trudne i trzeba mieć wiele szczęścia, by idealnie trafić z każdym typem, tak wydawać by się mogło, że praktycznie każdy trafi cokolwiek. Szansa na to, że dosłownie wszystko zostanie wybrane źle, jest niesamowicie niska. Mimo to okazało się, że pewna grupa osób osiągnęła 0 punktów.

0 punktów z Pick’em

Faza grupowa na tegorocznych Mistrzostwach zakończyła się, więc przyszedł czas na ogłoszenie, ile osób zdobyło konkretną liczbę punktów. Okazuje się, że do tej pory tylko 6 osób wytypowało idealnie każdy z wyników.

Gracze zwrócili jednak uwagę na coś zupełnie innego. Okazuje się, że to nie pierwsze miejsce zainteresowało społeczność, ale ostatnie. Jak już było wspomniane wcześniej – o ile perfekcyjne typowanie to faktycznie nie lada wyzwanie, to zdobycie jakichkolwiek punktów jest raczej proste. Rzadko zdarza się tak, że dana osoba nie trafi dosłownie z niczym, wręcz wydawać by się mogło, że musiałaby typować konkretnie pod jak najgorszy wynik (a to również mogłoby być zawodne).

Na chwilę obecną równe 0 punktów zdobyło zaledwie 4 osoby. Oznacza to, że jest to grupa mniejsza niż ci, którzy wytypowali wszystko idealnie.

Społeczność śmieje się, że Riot powinien przewidzieć jakąś nagrodę dla wspomnianych graczy. Niektórzy żartują, że twórcy mogliby stworzyć „nagrodę pocieszenia”, która byłaby odwrotnością tej za pierwsze miejsce.

Według niektórych miłym i zaskakującym gestem byłoby rozdanie skórek za 520 RP tym, którzy nie zdobyli żadnego punktu podczas typowania. Oczywiście nie ma co na to liczyć, jednak jakby Riot zdecydował się na taki gest, byłoby to całkiem ciekawe.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends