w

To nie ADC w League of Legends są słabi, a wszystkie inne role są za silne?

Riot Games

Gracze uważają, że strzelcy nie są słabi, po prostu inne linie są za silne.


Pozycja ADC na przestrzeni lat mocno się zmieniała, w obecnych czasach w roli biorącego złoto na dolnej alei możemy zauważyć nie tylko strzelców, ale i magów lub czasami nawet assasinów. Grupa fanów stwierdziła, że to na innych liniach Riot powinien szukać problemu.

ADC nie jest takie słabe

W poście na temat stanu carry możemy przeczytać o różnicy pomiędzy bohaterami z BOTa a magami z MID czy nawet opancerzonymi tankami z TOPa. Autor twierdzi, że wszystkie inne postacie są zwyczajnie przesadzone i nie mają najmniejszych problemów z przedostaniem się do kruchego i zazwyczaj bez możliwości ucieczki strzelca. Jedynie na kim może on polegać, to wspierający, który nie zawsze ma możliwość obronienia go.

ZOBACZ – Riot ujawnia szczegóły buffów i nerfów na patch 10.11 w League of Legends

Złotym środkiem ma być zmniejszenie obrażeń postaciom ze środkowej alei, która według gracza wydaje się być lekko przesadzona. Szczególnie w środkowej i późniejszej fazie gry, gdzie otrzymuje buffy ze smoków, a po zdobyciu niesamowicie silnej duszy Eldera wyłapanie ADC kończy się jego natychmiastową likwidacją.

As an ADC main, ADCs don’t feel underpowered, everything else just feels overtuned. from leagueoflegends

Społeczność tęskni za długimi walkami, gdzie liczą się umiejętności kitingu i odpowiednie używanie umiejętności, a nie z góry przesądzona walka z tankiem, który jest w stanie zadać więcej obrażeń, nie otrzymując prawie w ogóle. Czyżby planowana zmiana środkowej alei miała to zmienić?