w

To oficjalny rozpad G2 Esports. Odchodzi w sumie 3 graczy LoLa, co dalej z Jankosem?

Michal Konkol | Riot Games

G2 czeka kolejne zmiany. Wiadomo, że zostanie tylko 2 stałych zawodników, co z resztą?


G2 raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Drużyna uważana była za najlepszą w europie przez kilka sezonów, ale ostatecznie w 2021 roku niestety nie zakwalifikowała się nawet do aktualnie trwających Mistrzostw Świata.

W związku z tym teraz ogłoszono, że skład musi ulec zmianie. “Propozycję” przejścia do innych teamów otrzymało 3 zawodników oraz 2 trenerów. Jeżeli jednak zastanawiacie się co z Jankosem, to on wciąż zostaje na dżungli.

Nowe G2 Esports

Jeszcze rok temu w 2020 roku trudno było wyobrazić sobie legendarną już drużynę z Europy w innym składzie. Niestety odszedł wtedy ADC – Perkz, który udał się do amerykańskiej drużyny C9, a na jego miejsce przyszedł Rekkles. Teraz okazuje się, że zaledwie po jednym sezonie odchodzi.

Razem z nim swoje walizki zabiera:

  • Wunder (TOP),
  • Mikyx (SUPP),
  • Grabbz (Główny Trener),
  • Nelson (Trener Strategiczny).

Poinformował o tym Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago, czyli właściciel drużyny. Wspomina, że jest to bardzo trudna decyzja, natomiast przyszedł moment na konkretne zmiany. Jankos zostaje w głównym składzie.

Stwierdził on również, że są dumni z tego, że byli oni częścią składu i wymienił kilka sukcesów, jak wygrane MSI lub drugie miejsce na Worldsach.

Skąd więc te zmiany? G2 Esports dąży do wygrania Mistrzostw Świata, w związku z tym po wielu godzinach wewnętrznych rozmów zdecydowali, że to właśnie ci zawodnicy muszą zostać wymienieni. Carlos zapewnia jednak, że będzie to coś ekscytującego. Na ten moment nie wiadomo, kto wstąpi w szeregi G2, wszystko powinno wyjaśnić się do końca przedsezonu.