w

Trik Ekko, który może wprowadzić w zakłopotanie nawet starych wyjadaczy League of Legends

Ekko bez ulta na 6 poziomie. Jak to działa i dlaczego ma sens?


Jeden z graczy Ekko podzielił się swoim pomysłem na grę, który mówi o niedodawaniu punktu w swoją superumiejętność po osiągnięciu poziomu szóstego w celu zdezorientowania przeciwników. Skill ten jest zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów całego zestawu bohatera i bez niego postać traci sporo swojego charakteru. Na czym jednak polega trik, który bazuje na niedodawaniu punktu w swojego ulta?

Chronobreak – o co chodzi w triku?

Ultimate Ekko jest uważany za jedną z najmocniejszych umiejętności w League of Legends.W momencie jej użycia bohater natychmiastowo wraca w miejsce, gdzie znajdował się kilka sekund temu i zyskuje część straconego w tym czasie zdrowia.

Wadą tego skilla jest cień, który informuje nie tylko gracza, ale i przeciwników o pozycji, do której może wrócić bohater tego artykułu. Znacznie ułatwia to wrogiemu championowi unikanie sytuacji, w których uciekający Ekko używa ulta do ponownego zaatakowania.

ZOBACZ – G2 Esports i Sunning, to pierwsze drużyny, które mają zapewniony udział w ćwierćfinałach Worlds 2020

Nie pozwala to na pełne wykorzystanie potencjału omawianej umiejętności, więc gracze championa znaleźli sposób na wyeliminowanie tej wady poprzez nieulepszanie skilla natychmiastowo po wbiciu 6 levela.

Co jeśli nie ulepszysz swojego ulta natychmiastowo po wbiciu 6 poziomu? Kiedykolwiek będziesz tego potrzebował, po prostu dodasz punkt przy pomocy skrótu Ctrl + R, a następnie go użyjesz (jeśli jesteś pewien, że jesteś w stanie zrobić to wystarczająco szybko).

Przewagą byłoby to, że przeciwnik nie może zobaczyć ducha pokazującego, gdzie pojawi się bohater po użyciu superumiejętności. Jako gracz Ekko wydaje mi się, że nie byłoby to trudne, aby wyobrazić sobie, gdzie się on pojawi.

Trik został omówiony w zamieszczonym poniżej filmie i tam można zobaczyć, na jakiej zasadzie ma  on działać.

Video

ZOBACZ – Zaskakujący powód, dla którego Jankos pokazał emotkę TSM po wygranym wczoraj meczu na Worldsach

Jest to zdecydowanie coś, czego powinien nauczyć się każdy main bohatera. Po jakimś czasie i przyzwyczajeniu się do tego stylu gry może utworzyć to wiele sytuacji, które ostatecznie mogą doprowadzić do zwycięstwa linii, a może nawet gry.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends