w ,

Twórcy potwierdzają, że w League of Legends: Wild Rift będzie można deklarować swoją pozycję przed grą

Jeden z Rioterów ujawnił, że do mobilnej wersji LoLa trafi deklaracja ról przed rozgrywką rankingową.


Dobra wiadomość dla każdego, kto planuje wspinać się po drabince rankingowej w League of Legends: Wild Rift. Do gry już niedługo zostanie wprowadzona możliwość wyboru preferowanej roli. Jakie informacje na ten temat padły ze strony twórców?

Wybór roli przed grą rankingową

Reklama

Weterani League of Legends zapewne pamiętają czasy, w których nie można było deklarować ulubionej pozycji przed grą i to, co trafi się w meczu, było tak naprawdę loterią. Wielu graczy modliło się w myślach, by udało im się dorwać wyczekiwaną pozycję. Ci, którym się nie poszczęściło, najczęściej zostawali spychani na supporta, który nie cieszył się wtedy dobrą sławą.

Niektórych tego typu niepewność odrzucała od spróbowania gier rankingowych, szczególnie jeśli czuli się pewnie zaledwie na jednej czy dwóch rolach, a granie innych było katorgą. Kłótnie w lobby o to, kto gdzie pójdzie w czasie gry, również nie pomagały w zachowaniu dobrego nastawienia i skupienia.

W podobnej sytuacji są teraz gracze mobilnej wersji LoLa, czyli Wild Rift (warto przypomnieć, że gra jest od jakiegoś czasu dostępna do pobrania – League of Legends: Wild Rift już dostępne do pobrania na urządzenia z Androidem i iOSem).

Reklama

Na Reddicie pojawił się wątek o tym, że system deklarowania roli przed rozgrywką powinien pojawić się także w mobilnej wersji gry. W temacie udzielił się jeden z Rioterów – Riot Soundwave, który ujawnił, że wspomniana opcja pojawi się już wkrótce:

Deklaracja ról nadchodzi!

Obecnie trwają jeszcze prace nad tą funkcją. Prawdopodobnie podamy trochę więcej szczegółów na ten temat na początku przyszłego roku, ponieważ nie będzie to w identycznym systemie, który aktualnie mamy w klasycznym League of Legends (funkcja nie będzie dokładnym klonem tego, co teraz znajduje się w LoLu, ale mimo to spełni te same założenia).

Jak widać, na więcej informacji trzeba poczekać jeszcze trochę czasu, choć zdecydowanie warto, jeśli chce się spokojnie podchodzić do gier rankingowych. Ciekawe jest to, co dokładnie planują twórcy i czy zmieniony względem klasycznego LoLa system spodoba się społeczności.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends