w

Tych dwóch postaci boją się gracze high elo w LoLu. Nagły skok WR w patchu 12.14

Riot Games

Dwie postacie, które zawładnęły wysokimi rangami w aktualnym patchu.


Prawie tydzień temu na oficjalne serwery League of Legends trafiła nowa aktualizacja. Zbalansowano w niej wiele postaci, a wybrane przerobiono. Zmianom uległy także niektóre przedmioty.

O dziwo dwóch bohaterów wydawać się może, że wymknęło się spod kontroli i aktualnie sieją spustoszenie w wysokich rangach. Chodzi tutaj oczywiście nie o kogo innego, jak Mastera Yi i Dravena.

Master Yi i Draven

Mistrz Wuju i Wielki Oprawca stali się małym fenomenem w obecnym patchu. Oboje nie są zbyt silni na niskich dywizjach, ale za to dominują swoich przeciwników powyżej platyny. Ich winrate nagle podskoczył nawet o kilka procent. Na przykład tak wygląda obecny wykres wygrywanych meczów przez Dravena w przeciągu tygodnia:

Jak można zauważyć, rekordowo w dywizjach powyżej diamentu 29 lipca wygrał prawie 55% meczów. Teraz jest to już “tylko” 54%. Za to w platynie wygrywa około 51,5% spotkań, a najlepiej zbalansowany wydaje się być w złocie i srebrze. Podobnie zresztą, jak Master Yi. Z małym wyjątkiem, bo on jest silny też w niskich rangach, ale nie aż tak.

Bohater stworzony do niskich dywizji straszy graczy w high elo, co jest na tyle dziwnym zjawiskiem, że pojawiły się o nim nawet wpisy na Twitterze. Niektórzy gracze zastanawiają się, jak wygląda zespół do spraw balansu i co siedzi im w głowie.

Czy Riot coś z tym zrobi? I tak i nie, okazuje się, że chociaż Master Yi zostanie znerfiony w pierwszej sierpniowej aktualizacji, to na ten moment deweloperzy nie myślą jeszcze o Dravenie. Przynajmniej tak można wyczytać z udostępnionych pierwszych planów przez pracowników – KLIK.