w

Viego jeszcze przez dwa tygodnie nie będzie grany profesjonalnie ze względu na “błędy”

Riot Games

Viego wciąż wyłączony w LEC – najważniejszym oficjalnym turnieju w Europie.


Wypuszczony ponad miesiąc temu Zrujnowany Król zdążył się już zadomowić na Summoner’s Rift i cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Inaczej jest jednak w rozgrywkach turniejowych, które są o wiele ważniejsze.

Na oficjalnych turniejach do tej pory nie zobaczyliśmy go ani razu, albowiem, jak każda nowa postać, jest na początku wyłączony. Jednak już w aktualizacji 11.4 powinien zostać wprowadzony, ale tak się nie stanie. Wszystko to z powodu licznych błędów.

Viego wciąż wyłączony

Już niedługo na oficjalne serwery League of Legends zostanie wprowadzona aktualizacja 11.5, oznacza to, że turnieje przejdą z patcha 11.3 na 11.4. To właśnie w nim miał zostać wprowadzony Viego, którego gracze nie mogą się doczekać w rękach prosów. Niestety niedawno poinformowano, że w tygodniu 6 i 7 LEC jeszcze go nie ujrzymy.

ZOBACZ – Za co Arquel zbanowany na Twitchu? Dokładny moment i reakcja Arquela

Wszystko to z powodu wielu problemów z bohaterem. Wciąż jest on zbugowany i mogą wystąpić nieprzewidziane interakcje. Pamiętajmy, że mecze turniejowe śledzi ogromna ilość graczy z całego świata, więc pracownicy zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić, żeby błąd zepsuł któryś z nich.

Aktualnie, jak podaje ten sam Rioter, czekają oni na zestaw poprawek w patch 11.5. Pamiętajmy, że to nie oznacza, iż Viego zostanie dodany do puli turniejowej za dwa tygodnie, wszystko zależy od jego stanu, który wciąż jest monitorowany.

Dodano również, że naprawiono bug GA i Samiry, który powodował Azir i ostatnio był masowo zgłaszany przez śledzących spotkania.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends