w

Viego z LoLa kradnie buty innym bohaterom. Dziwny błąd w LoLu, z którego gracze żartują

Jeden z graczy natknął się na kolejny ciekawy bug w grze. Tym razem chodzi o buty.


Zniszczony Król Viego to champion, który pojawił się na Summoner’s Rift w styczniu tego roku. Jego premiera była ogromnym wydarzeniem, ponieważ wielu graczy czekało na dodanie tak istotnej fabularnie postaci. Bohater był nie tylko ciekawą osobowością, ale również istną kopalnią błędów. Przez nową mechanikę, którą było zmienianie się w innych bohaterów, champion niejednokrotnie wywoływał nieplanowane komplikacje. Błędów było tak dużo, że Zniszczony Król musiał zostać zablokowany na scenie profesjonalnej na dłuższy czas.

Mimo że Riot starał się wyeliminować różne bugi, które w mniejszy lub większy sposób niszczyły rozgrywkę, to usunięcie wszystkich błędów okazało się praktycznie niemożliwe – co jakiś czas gracze odkrywali coś zupełnie nowego. Ostatnio jeden z nich zauważył, że Viego może uciec z okręgu ulta Mordekaisera, co wygląda dość nietypowo (zobacz: Gracze LoLa odkryli błąd, który pozwala Viego uciec z umiejętności specjalnej Mordekaisera). Oczywiście to tylko jeden z niewielu przykładów interesujących bugów, które objawiają się zupełnie przypadkiem.

Najnowszy błąd dotyczy butów. Okazuje się, że Viego w pewnych warunkach może dostać dodatkowe darmowe obuwie. O co chodzi?

Viego i darmowe buty

Jeden z fanów League of Legends podczas grania URFa zauważył coś dziwnego. Okazało się, że Viego, którym grał, w pewnym momencie posiadał dwie pary butów w swoim ekwipunku. I nie chodzi tutaj o buty zakupione w sklepie, ale te darmowe – z runy Magiczne Obuwie.

Jak większość graczy wie, w drzewku Inspiracji w LoLu istnieje runa, która daje graczowi darmowe buty po 12 minucie gry. Każdy udział w zabójstwie skraca ten czas o 45 sekund. Co więcej – posiadacz tej runy nie może zakupić podstawowych butów ręcznie.

Wspomniany gracz w pewnym momencie meczu zauważył, że posiada aż dwie pary darmowych butów. Zaczął zastanawiać się, jakim cudem stało się coś takiego. Okazało się, że jedne z nich pochodzą od wrogiego Jarvana. Gdy Viego przejął ciało swojego przeciwnika, gra uznała, że to Zniszczony Król ma otrzymać darmowe buty. Po powrocie do poprzedniej postaci w ekwipunku bohatera pojawiła się para Magicznego Obuwia.

Gracz przyznał, że błąd nie tylko wyglądał interesująco, ale sprawiał, że nie dało się ulepszyć żadnego ze wspomnianych butów. Możliwość zakupu odblokowała się po sprzedaniu jednej sztuki.

Gracze żartowali, że cała sytuacja to nie bug, a raczej naśladowanie realnego życia – w końcu człowiek posiada dwie stopy, więc powinien mieć dwa buty.

Jak widać, Zniszczony Król wciąż zaskakuje. Choć można byłoby powiedzieć, że liczba błędów z nim związanych jest tak duża, że te powoli przestają kogokolwiek szokować, a gracze wolą po prostu się z tego śmiać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends