w

W patchu 12.14 do dżungli w LoLu powróci dawno zapomniany bohater. Będzie czyścił obozy o wiele szybciej

Riot Games

Riot poinformowało o zmianach w patchu 12.14. Wraz z nim do dżungli ma wrócić nieco zapomniany bohater.


Riot wciąż walczy z deficytem graczy na jedną z najważniejszych ról w grze, czyli junglę. Teraz, zamiast wprowadzić do niej jakiegoś nowego bohatera zabranego z mida lub topa, postanowiono przypomnieć sobie o starym.

Mianowicie chodzi o Pantheona. Aktualnie w tej roli nie radzi sobie najlepiej i wybiera go tam zaledwie 1% graczy. Przyśpieszenie jego clearu obozów potworów ma to zmienić.

Pantheon wraca do lasu?

Twórcy co jakiś czas starają się wprowadzić coś nowego do dżungli, aby zwiększyć jej popularność wśród społeczności. Nie jest ona chętnie grana i aktualnie panuje popyt na dobrego leśnika, czyli najważniejszą rolę w grze. Tym razem postawiono na Pantheona, któremu zwiększono obrażenia przeciwko potworom.

Dzięki temu będzie mógł zadawać obrażenia potworom aż o 50%, co przyspieszy jego clear i pozwoli na szybsze ganki.

Obecnie radzi sobie całkiem dobrze i łącznie na wszystkich liniach w LoLu wygrywa 48,8% meczów. Jeżeli jednak chodzi o dżunglę, to jest to 47% na zaledwie 1400 meczów. Dla porównania na górnej alei już jest to prawie 13000 rozegranych spotkań.

Można więc powiedzieć, że na tej roli nikt nim nie gra. Jednak nie zawsze tak było. Na wykresie popularności górkę notuje sierpień, wrzesień, październik i listopad 2019 roku. Następnie jego popularność powoli malała aż do stycznia 2021 roku. Wtedy bohater znów zaliczył skok i zarazem szybki upadek.

Czy aktualizacja, która wejdzie na oficjalne serwery już w środę 27 lipca, zmieni to? Zapewne przez jakiś czas Pantheon w lesie zanotuje wzrost popularności i jeżeli nie będzie zbyt silny, to ma szansę na bycie regularnym pickiem. Szczególnie że dobrze się sprawdza w roli pogromcy grompów i golemów.