w

W tym roku w League of Legends pojawi się nowy tryb. Czym będzie się różnił od innych?

W ostatnim czasie Riot podzielił się przemyśleniami na temat kolejnego trybu rotacyjnego, który miałby trafić do gry.


W League of Legends często pojawiają się ograniczone czasowo tryby gry. Stanowią one raczej odskocznię od najpopularniejszego Summoner’s Rift i mają służyć tylko i wyłącznie celom rozrywkowym. Jak miałby więc wyglądać najnowszy tryb?

Jaki będzie najnowszy tryb?

Z jakiegoś powodu większość popularnych trybów nie pozwala graczom dobrowolnie wybierać postaci. Riot preferuje losowe przydzielanie bohaterów zapewne, aby w większości z gry na grę nie powtarzały się te same postacie, które są w danym trybie za mocne.

Takie rozwiązanie z jednej strony pozwala uniknąć sytuacji, powtarzania się tych samych bohaterów, ale z drugiej strony poniekąd odbiera to przyjemność z gry osobom, które preferują granie swoimi ulubionymi postaciami.

ZOBACZ – Co daje wybór strony podczas wydarzenia Galaktyki 2020? O co w tym chodzi i kto wygra?

Utrzymanie losowego wybierania postaci w praktyce jest też przyjazne większości graczy, którzy chcieliby się po prostu dobrze bawić. System ten nie pozwala na świadomy wybór maina w przypadku OTP. Na przykładzie ostatniego URFa ci, którzy grali, zapewne zrozumieją o co chodzi. Jeśli osoba traktująca tryb jako odskocznie, wybierze postać, którą zna niekoniecznie najlepiej i znajdzie się przeciwko wspomnianemu OTP, zdecydowanie nie będzie bawiła się dobrze. Przyjemność z gry również byłaby dużo mniejsza, gdyby gracze ciągle trafiali na te same postacie.

Riot jednak chce dać szansę trybowi z wolnym wyborem postaci i oznajmia, że następny tryb, który pojawi się w grze, będzie właśnie taki.

Część z graczy chciałaby zobaczyć eventowy tryb gry, gdzie każdy może wybrać swojego bohatera, a sama długość gry nie przekracza tej na Summoner’s Rift czy Howling Abyss. Ma to sens, zwłaszcza w połączeniu z trybami, które ostatnimi czasy pojawiały się w grze Losowy Król Poro, ARURF czy One for All. W tym roku chcielibyśmy zaprezentować tryb, który ma krótsze czasy gry i standardowe zasady dotyczące wyboru postaci.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends