w

Według wielu graczy jest to najlepsza opcja, jaką dodano do League of Legends

Niektórzy gracze twierdzą, że ta opcja poprawia komfort gry i LoL staje się o wiele przyjemniejszy.


League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na całym świecie. Tytuł jest uwielbiany przez miliony osób i codziennie wielu ludzi spędza przy nim po kilka godzin. Fani kochają poszczególnych bohaterów, ich lore, skórki i tak dalej. Problemem jest jednak to, że społeczność tej gry uchodzi za naprawdę toksyczną, a wyzwiska i wulgarne wypowiedzi na czacie często zabierają przyjemność z rozgrywki.

Na szczęście są sposoby, by się przed tym chronić. Nie mowa tutaj o reportach, bo te jak wiadomo – nie zawsze działają tak, jak powinny i sprytni gracze potrafią obejść zabezpieczenia w taki sposób, by nie dostać bana.

Mowa o czymś, co może poprawić komfort gry i sprawić, że rozgrywki przestaną być stresujące przez ciągłe przepychanki na czacie i obrażanie po popełnionym błędzie. O co chodzi?

Wyłączenie czatu w League of Legends

Jeden z graczy postanowił podzielić się z innymi swoim sposobem, na poprawę komfortu gry i sprawienia, że Liga nie będzie już tak stresująca. Co zrobił? Wystarczyło wyłączyć czat.

Bababab69 napisał:

Wyłączenie czatu to najlepsze ustawienie, jakie kiedykolwiek wymyślone w League. To takie odświeżające uczucie, gdy możesz po prostu uznać, że wszyscy gracze z teamu po prostu zajmują się swoimi sprawami i nie oceniają cię po każdym błędzie. 

W pingach możesz też przekazać najważniejsze informacje, więc nie tracisz czasu na pisanie przez połowę meczu. 

Wyłączyłem czat jakiś miesiąc temu i to, jak poprawił się mój stan psychiczny, jest po prostu niesamowite. Zacząłem czerpać przyjemność z gry i potrafię skupić się na rozgrywce o wiele bardziej niż kiedyś.

Jeśli ktoś pinguje np. mojego Flasha lub cokolwiek innego, natychmiast wyciszam jego pingi i zachowuję się tak, jakby nic się nie stało. 

Panie i panowie – chwalmy wyłączenie czatu, jakby było naszym słońcem! Chrońcie się przed szkodami psychicznymi podczas grania w LoLa. Zwłaszcza, jeśli chodzi o rankedy. 

Komentujący zgodzili się z przytoczonym wyżej postem. Niektórzy żartowali, że dzięki wyłączonemu czatowi nie dowiedzą się, że mają raka, a ich rodzina powinna zginąć w wypadku. Inni uznali, że komunikacja za pomocą pisania od zawsze była stratą czasu, ponieważ i tak większość osób, zamiast skupiać się na przekazywaniu informacji, wolała dyskutować i wytykać błędy.

Wielu graczy jest zgodnych, że samo granie w LoLa może być naprawdę przyjemnym doświadczeniem, ponieważ nie sam tytuł wywołuje frustracje, ale fakt tego, że społeczność często nie potrafi się zachować i woli obwiniać innych o własne błędy.