w

Wszystkie skiny Ahri oprócz tych legendarnych zostały “osłabione”. Gracze się zorientowali po roku

Riot z jakiegoś powodu wprowadził potajemnie zmiany do skinów Ahri.


Modele postaci w League of Legends posiadają wiele szczegółowych i oryginalnych animacji nie tylko rzucanych umiejętności, ale również sposobu poruszania się, powrotu do bazy i wiele więcej. Tymczasem gracze zorientowali się, że coś jest nie tak, jeżeli chodzi o przedmioty kosmetyczne Ahri.

W niektórych wersjach animacje, a konkretnie fizyka ogona po prostu przestała istnieć. Szybko okazało się, że Riot z jakiegoś powodu usunął fizykę ogona ze wszystkich skórek oprócz tych legendarnych. I to właśnie ta kwestia stała się tą, która najbardziej uderzyła graczy. Ci uznali, że skoro ktoś zapłacił za skiny mniej, to można mu po cichu coś usunąć.

TEMAT NA REDDICIE MA JUŻ PONAD 11 TYSIĘCY PUNKTÓW

Ahri z usuniętą animacją

Sytuacja ta jest naprawdę zagadkowa. Głównie dlatego, że ostatnie zmiany ogona miały miejsce jeszcze w aktualizacji 6.11, czyli dobre pięć lat temu. To właśnie wtedy Riot uznał, że bohaterka zasługuje na lepsze animacje.

Teraz, po kilku latach, gracze zorientowali się, że gdzieś, w pewnym momencie usunięto wprowadzone lata temu mechaniki. Nie zaznaczono tego w żadnym opisie aktualizacji, nie ma też o tym mowy na prywatnych kontach pracowników Riotu. Według użytkownika Reddita o nicku “MirrowFox”, który sprawę nagłośnił, zmiany nastąpiły przy reworku VFX jeszcze w 10 sezonie, czyli mniej więcej rok temu. I faktycznie wydaje się, że ma to sens, bo podobne nagrania powstawały kilka dni po wypuszczeniu aktualizacji animacji.

Porównanie tego, jak wyglądało to poprzedni i teraz widać na materiale. Chodzi konkretnie o moment zawracania.

Temat odnośnie tej kwestii jest obecnie niesamowicie popularny na Reddicie. Głównie dlatego, że gracze zarzucają Riotowi dbanie o optymalizację kosztem elementów, za które kiedyś normalnie trzeba było zapłacić. Społeczność wspomina, że w tej sytuacji fair rozwiązaniem byłoby pozwolenie zwrócenia skinów bez konsekwencji. Czy tak się stanie? Raczej wątpliwe. Chociaż fakt, to już norma w sieciowych produkcjach pokroju Fortnite. Jeżeli cokolwiek w danym przedmiocie się zmieni, to natychmiast można go zwrócić bez wykorzystywania “żetonów”.

Część osób zwraca uwagę na fakt, że może to być w jakiś sposób powiązane z możliwym reworkiem Ahri, ale na p również szanse są stosunkowo małe. Najbardziej prawdopodobne, że ktoś po prostu coś przegapił, czegoś nie dopilnował i tak od roku gracze nie byli w stanie za bardzo przebić się z tą informacją. Głównie dlatego, że krążyła ona przede wszystkim po Reddicie poświęconym stricte Ahri.