Wszystkie skiny w LoLu, które Riot przerobił, by nie gorszyć dzieci i nie irytować Chin. Thresh nie był jedyny
Niedawno pisaliśmy o tym, że Thresh dostał zupełnie nowego skina, który w Wild Rift stał się jego podstawowym wyglądem.
Thresh doskonale pokazał, jak wyglądałby cały LoL, gdyby był tworzony w 2021 roku. Można by było powiedzieć, że został on zmieniony jedynie dlatego, że wydając grę w Chinach, nie można umieszczać w niej żadnych czaszek. Inne postacie czaszek nie mają, a mimo tego i tak zostały zmienione.
Przypomnijmy na szybko, że Riot stworzył nowego skina do Thresha i zrobił z niego podstawowy wygląd bohatera w Wild Rift. Gracze mobilni w odróżnieniu od pecetowej wersji widzą coś takiego:
Gdyby LoL był tworzony w 2020/2021 roku
Thresh nie był jedynym, którego zmieniono ze względu na gorszenie młodszych osób i oczywiście chińską wersję gry. W wersji pecetowej Riot rozróżniał międzynarodową i chińską wersję League of Legends. W Wild Rift takiego podziału nie ma.
Oznacza to tyle, że postacie odgórnie zostały zmienione. Jinx, Janna, czy Miss Fortune nie mają czaszek, nie powinny więc stanowić wielkiego problemu. A jednak, zostały zakwalifikowane jako zbyt wyzywające, w efekcie czego przeszły ugrzeczniające zmiany.
Przykładowo, tak wygląda Jinx na PC:
A tak na urządzeniach mobilnych:
Co się zmieniło? Na pierwszy rzut oka nic, na drugi okazuje się, że postać dorobiła się bandażu/bluzki w okolicach dekoltu. To jednak jeden z tych łagodniejszych przykładów. Przy Jannie trudno nie zauważyć różnicy:
I wersja mobilna:
Po Miss Fortune widać, że Riot nie chce pokazywać więcej brzuchów żeńskich postaci:
Shyvana również została ugrzeczniona:
Ashe także przeszła zmiany. Tutaj zakryto bardziej dekolt – był „widoczny” od boku.
Co ciekawe, zmieniano nie tylko dekolty. W niektórych przypadkach, jak przy Ahri dodano więcej dekoracji, by chociażby zasłonić udo.
Postacie w Wild Rift są grzeczniejsze, powód nigdy nie został podany, natomiast można się domyślać, że chodzi tutaj głównie o Chińczyków. Pytanie tylko, dlaczego w takim razie nie rozdzielono chińskiego Wild Rift i tego międzynarodowego. Praktycznie wszystkie gry mobilne mają dwie wersje.