w

Wszystko, co trzeba wiedzieć o powrocie Nexus Blitz. Nowa mapa, nowe głosy, nagrody, wydarzenia i więcej

Reklama

Riot potwierdził, że praktycznie od stworzenia TFT trwały prace nad nową, ulepszoną wersją lubianego trybu Nexus Blitz.

Reklama

Nexus Blitz nie pojawił się już od kilkunastu dobrych miesięcy. Gracze bardzo o niego prosili i finalnie się doczekali. W najnowszej aktualizacji PBE znalazło się sporo plików wskazujących na powrót.

Potwierdziła to również jedna z artystek z Riotu, która z dużym entuzjazmem podzieliła się zmienioną nieco mapą. Nawet podczas 10-lecia zapowiedziano, że faktycznie Blitz jest jednym z elementów, nad którym deweloperzy pracują.

Czym jest Nexus Blitz?

 • Tryb 5v5 jest rozgrywany na specjalnej mapie posiadającej dwie aleje w środkowej i dolnej części oraz dużą dżunglę w północnej części
 • Długość meczu jest określona w 15. minucie, w przypadku dłuższych, zostaje w nietypowy sposób zakończona w okolicach 18. minuty
 • W każdej drużynie musi być dwóch dżunglerów (mają automatycznie ustawione Porażenie) i trzech pozostałych graczy na alejach
 • Czas trwania Powrotu trwa 4,5 sekundy
 • Można się poddać po głosowaniu od 8. minuty

Nexus Blitz w 2020 roku

Na PBE znalazły się nowe elementy Nexus Blitz. Wśród nich również pierwsza wersja mapy, na jakiej prawdopodobnie niedługo będzie można zagrać. Sama mapa ma nawiązywać swoim klimatem do Ionii.

Układ jest podobny do tego sprzed lat, natomiast dodano tutaj wiele nowych elementów. Jest więcej roślin, wszystko zostało zmienione graficznie i dopasowane do obecnego stylu League of Legends.

Reklama

Oprócz tego dodano już także nowe głosy lektora. Film z odsłuchem wszystkich kwestii można znaleźć na kanale SkinSpotlights, który umieszczamy poniżej.

Video

Riot nie podzielił się jeszcze żadnymi dodatkowymi informacjami, natomiast można bazować na tym, jak to wyglądało kiedyś. Na pewno postacie przejdą specjalne zmiany balansu, tylko pod ten jeden tryb. Podobnie było poprzednio, a od tamtej pory przecież doszło kilka nowych postaci.

Wydarzenia Nexus Blitz

Mocną stroną Nexus Blitz były wydarzenia. Możliwe, że część z nich zobaczymy ponownie, a inne zostaną zastąpione czymś zupełnie nowym. Przypomnijmy, jak tryb opisywał Riot 2 lata temu:

„Co kilka minut jedno z wielu wydarzeń rozpoczyna się na mapie. Wszystkich 10 graczy bierze w nim udział! Pierwsze wydarzenie zobaczycie na ekranie wyboru bohatera, a kiedy będziecie w grze, otrzymacie 30-sto sekundowe ostrzeżenie przed każdym wydarzeniem, żebyście wiedzieli, jakiego typu chaos was za chwilę ogarnie.”

Reklama

Tryby, jakie były wówczas dostępne to między innymi:

 • Bardle Royale: Obie drużyny walczą o życie na zmniejszającym się kręgu śmierci, aż pozostanie tylko jedna z nich. Dobra rada: nie próbujcie nawet używać powrotu, gdy zacznie się wydarzenie, bo natychmiast zostaniecie zamienieni w skwarki.
 • Bardle Royale (Moloch): Bardle Royale, ale jeden z członków każdej drużyny otrzymuje zwiększone zdrowie i wzmocnienie igrania z ogniem!
 • Bardle Royale (Paranoja): Bardle Royale, ale w bardzo, bardzo mrocznym wydaniu. Nie będziecie widzieć ani przeciwników, ani sojuszników, dopóki nie będą tuż obok was! Każdy otrzyma też przebicie statystyk, żeby wydarzenie było też morderczo mroczne.
 • Deathmatch URF: Urf Manat błogosławi wszystkich niesamowitym wzmocnieniem, dając każdemu ogromne skrócenia czasu odnowienia i usuwając koszt many i energii. Każdy ma trzy życia. Drużyna, która przetrwa, wygrywa!
 • Kasiasty Teemo: Gońcie wielkiego Teemo po mapie i uderzajcie go, żeby zdobyć złoto!
 • Kasiasty Veigar: Bardziej niebezpieczna wersja Kasiastego Teemo. Unikajcie Ciemnej Materii i Horyzontu Zdarzeń, które Veigar rzuca wokół siebie!
 • Pchaj wóz: Stójcie w pobliżu wozu, żeby pchać go w kierunku bazy przeciwników i wysadzić go na pierwszym budynku, którego dotknie. Jeśli wydarzenie trwa zbyt długo, wóz się niecierpliwi i postanawia, że wygra pierwsza osoba, która go dotknie.
 • Pchaj wóz (atakuj/broń): Czasowy wariant Pchaj wóz. Tylko atakujący mogą pchać wóz, a ich celem nadal jest wsunięcie go wprost w budynki wrogów. Gdy czas się skończy, zwycięstwo odnoszą obrońcy zrzucając z wozu wszystkich atakujących.
 • Arena: Drużyny stają do walki w systemie gauntlet 1 na 1 i 2 na 2. Najsilniejsi kontra najsilniejsi aż po… najmniej najsilniejsi kontra najmniej najsilniejsi. Drużyna, która wygra najwięcej nagród za walki, wygrywa wydarzenie!
 • Król wzgórza: Stójcie na szczycie wzgórza, aż wasza drużyna je przejmie. Jeśli odepchniecie przeciwników, „wyssiecie” ich postęp, zanim zacznie się liczyć wasz.
 • Wyścigi Wędrujących Krabów: Niewinny wyścig dwóch Wędrujących Krabów przerodził się w jatkę, bo dwie drużyny musiały się w niego wmieszać. Wykorzystajcie wzmocnienia prędkości i tarcze na swoim Krabie, a kontrolę tłumu i obrażenia na Krabie przeciwnej drużyny. Jeśli Krab zginie zemdleje, po paru sekundach powróci do wyścigu.
 • Nagła Śmierć (Nexus Blitz): W 18. minucie Nexusy robią się niecierpliwe i zaczynają kroczyć w kierunku środka mapy, żeby stoczyć ostateczną bójkę. Wygrajcie grę niszcząc wrogi Nexus, ale uważajcie — ktoś nauczył je, jak używać umiejętności. Czas do wskrzeszenia został zmniejszony w Nexus Blitz!

„Nagrody” w Nexus Blitz

Wygrana wydarzenia zapewniała różne nagrody. Nie wiadomo, czy teraz będzie podobnie, ale można się domyślać, że tak. Nagrodami nie będą skórki, czy inne przedmioty kosmetyczne. Nagrody to różne bonusy do następnych gier w tym trybie.

„Wygrana wydarzenia zapewnia jedną z kilku dzikich nagród. Oto nasza pula nagród:”

 • Katapulta Bohaterów: Kliknijcie na wielką armatę koło fontanny, żeby wystrzelić się przez pół mapy!
 • Błogosławieństwo Blitzcranka: Daje waszym wieżom i oblężniczym stworom Rakietowy Chwyt Blitzcranka.
 • Król Poro: Król Poro przybywa, żeby pomóc waszej drużynie, nacierając na górną aleję! Jego Puszystość pomaga w oblężeniu wrogich wież, zionie ogniem na złych kolesi i co pewien czas leczy pobliskich sojuszników. Niech żyje król!
 • Sanie Bitewne: Cała drużyna może wbić się na ten pojazd, a pierwszy gracz, który kliknie, będzie kierowcą. Udajcie się na ekskluzywną przejażdżkę po mapie, aż w coś uderzycie i sanie eksplodują, zadając obrażenia i podrzucając pobliskich wrogów.
 • Anioł Stróż: Twoja drużyna dostaje tymczasowego, jednorazowego Anioła Stróża.
 • Szok Statikka: Twoja drużyna dostaje Kosę Statikka. Bzzzyt!
 • K.W. Tarcza: Twoja drużyna dostaje kolosalnie wielkie tarcze.
 • Megapodniebny Smok: Twoja drużyna dostaje megaprędkość ruchu poza walką.
 • Megaoceaniczny Smok: Twoje drużyna dostaje megaregenerację.

Tryb naprawdę może być bardzo ciekawy, tym bardziej, że pracowano nad nim dobre pół roku. To oznacza, że deweloperzy poświęcili na niego sporo czasu i zapewne doczekamy się naprawdę sporych zmian i nowości. Warto przypomnieć, że przez chwilę Nexus Blitz otrzymywał nawet swoje specjalne patche.

Kiedy spodziewać się trybu? Z nowym wydarzeniem. To może się rozpocząć już 9, lub po 9 lipca. Nie jest to jednak w żaden sposób potwierdzona data i bazuje jedynie na poszlakach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends