w

Wszystko, co wiadomo o nadchodzącej do LoLa postaci z pustki. Data premiery i umiejętności

Riot Games

Nowy bohater z pustki ma trafić do LoLa, co o nim wiadomo?


Kilka dni temu na oficjalne serwery League of Legends trafiła Zeri, która obecnie zbiera mieszane opinie. Jedni twierdzą, że jest naprawdę słaba i banują ją, aby nie zobaczyć jej w swojej drużynie, a drudzy twierdzą, że jest broken i powinna zostać znerfiona.

Jeszcze inni myślą natomiast o nowej postaci z Pustki, czyli jednego z najbardziej tajemniczych “regionów” Runeterry. Według zapowiedzi ma być ona junglerem. Co do tej pory ujawnił graczom Riot?

Dżungler z Pustki

Deweloperzy zapowiedzieli cztery postacie w 2022 roku. Pierwsza z nich trafiła na oficjalne serwery kilka dni temu, a drugą będzie wspierająca z Zaun. Jako trzeci bohater ma pojawić się właśnie tajemnicza istota z Pustki, która była w stanie opętać jednego z pracowników Riotu.

Stało się w to filmie od deweloperów z planami dotyczącymi championów na 2022 rok. To właśnie w nim Ryan Mireles, czyli Reav3, stracił kontrolę nad sobą i przez niego przemówiła nowa postać.

Widzę to. Widzę wszystko. Lawendowe morze, fioletowe miasta pokrywają ląd. Ona rządzi tym wszystkim, moja cesarzowa. Taka właśnie powinna być Runeterra, jej prawdziwa forma.

Ta krótka informacja pokazuje, że najeźdźcy z Pustki nie są zadowoleni, że nie przejęli jeszcze świata i być może spróbują to zrobić właśnie w 2022 roku.

Co wiemy do tej pory?

Pierwszą z informacji, którą wiemy i została potwierdzona, to rola. Wzmianka o niej pojawiła się już we wrześniu 2021 roku w roadmapie. Wtedy Riot opisywał postać w ten sposób:

(…), a także przytłaczającego nowego dżunglera, który powinien wypełnić pustkę w waszych sercach.

Reszta jest tajemnicą. Deweloperzy nie zdradzili jeszcze, na czym będą polegały umiejętności nowego bohatera i jakiej klasy będzie. Reav3 powiedział jednak, że bohater “pędzi, aby zaroić się na Rift”. Może oznaczać to np. tworzenie własnej armii (jak pusklęta Malzahara).

Chociaż na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się pustka na Summoner’s Rift, to z pewnością będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Według zapowiedzi następnym bohaterem, jaki ma trafić do gry, będzie wspierająca i dopiero wtedy przyjdzie kolej na tajemniczą istotę.