w

Yasuo został wydany ponad 6 lat temu, a dalej jest jednym z najczęściej banowanych bohaterów

Mimo że Yasuo trafił do gry ponad 6 sezonów temu, to dalej jest jednym z najczęstszych wyborów w fazie banowania.


Yasuo zdecydowanie jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów. Jedni go kochają, a inni nienawidzą. Aktualnie, mimo że dołączył on do League of Legends już ponad 6 lat temu, to dalej jest jednym z najczęściej banowanych bohaterów. Jakie są ku temu powody?

Yasuo i nienawiść w jego kierunku

Gracze uważają, że postaci trzeba oddać przede wszystkim to, że mimo czasów, w których dodany został do gry był naprawdę innowacyjny. Do dzisiaj przebija poziomem trudności większość wydawanych przez Riot bohaterów, którzy są coraz bardziej skomplikowani.

Mimo to bohater ma w sobie to coś, co sprawia, że gracze naprawdę go nie lubią. Tak naprawdę elementów jest kilka, a jeden jest ściśle powiązany z trudnościami w opanowaniu bohatera. Zapewne każdy zna mem, który mówi o różnicy umiejętności między sojuszniczym Yasuo a tym z przeciwnej drużyny. Yasuo w drużynie często kojarzy się z porażką i czasem dochodzi nawet do sytuacji zbanowania zadeklarowanego przez sojusznika bohatera.

ZOBACZ – G2 Esports wygrywa z Fnatic w wielkim finale LEC Spring, a Jankos zdobywa MVP

Kolejnym elementem jest jego zestaw umiejętności, w którym każda może być nieprzyjemna do grania przeciwko. Pierwszą z nich jest jego Q, które może wydawać się za silne za sprawą obszarowego autoataku.

W jest umiejętnością, która może w prosty sposób powstrzymać większość postaci i sprawić, że nie będą one mogły grać przeciwko Yasuo na jednej alei. Pochłanianie skillshotów jest z pewnością najczęściej branym pod uwagę elementem, jeśli chodzi o umiejętności i ich wpływ na reputację bohatera.

Kolejną umiejętnością jest E, która sprawia, że postać nie zatrzymuje się w miejscu nawet na moment. Trafienie skillshotem w Yasuo, który umiejętnie wykorzystuje przeciwną falę minionów może być nie lada problemem.

Ultimate bohatera może być problemem dla tanków, dzięki temu, że Yasuo dostaje 50% przebicia pancerza na każdym ataku krytycznym przez 15 sekund od użycia umiejętności. Dzięki temu bohater może skupić się na swoich kluczowych przedmiotach, ignorując defensywne podejście przeciwników.

ZOBACZ – Dlaczego runy w League of Legends powinny być tańsze. Według graczy nie są warte swojej ceny

Mimo wszystko nie można powiedzieć, że Yasuo jest niezbalansowany. Bardziej odpowiednie byłoby określenie go jako po prostu nieprzyjemnego do grania przeciwko. Winratio bohatera rzędu 48.52% może być tylko dowodem na te słowa. Bohater jest jednym z tych, których nauczenie się może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy Yasuo o pseudonimie Yassuo osiąga winratio rzędu 61% w Diamencie 1.