w

Yone jeszcze nie wyszedł, a już stracił jedną z najmocniejszych umiejętności. Będzie banowany z bratem?

Yone to najnowszy bohater, jaki pojawi się w League of Legends. Po jego ujawnieniu i dodaniu na serwer testowy, champion doczekał się pierwszego, dużego nerfa.


Gracze po ogłoszeniu Yone trochę śmiali się z Riotu, odliczając dni do pierwszego nerfa. Zgodnie z przewidywaniami, bohater stracił jedną z najmocniejszych swoich funkcji, pozwalających na szybkie teleportowanie się.

To było do przewidzenia, choć część społeczności obstawiała, że stanie się to dopiero po wyjściu Yone na oficjalne serwery.

Pierwsze osłabienie Yone

Yone przejdzie jeszcze kilka zmian, zanim finalnie pojawi się w “normalnych” grach. Wiemy, że Riot pracuje nad zmianą jego poruszania się. Według społeczności to miało być nienaturalne i po prostu dziwne.

“Pracujemy nad poprawkami, ale nie możemy przerobić jego chodu. Jest on połączony ze wszystkimi innymi animacjami w jego zestawie umiejętności.”

Czego jednak dotyczy jednak pierwsze osłabienie? Yone mógł teleportować się praktycznie po całej mapie.

Użycie jego “E”, czyli ““Soul Unbound” sprawiało, że bohater przemieszczał się na niewielką odległość we wskazanym kierunku, zostawiając swoje ciało w miejscu początkowym. Przez kolejne 5 sekund Yone poruszał się szybciej, a część z obrażeń była przetrzymywana, aby w momencie powrotu do ciała i zakończenia działania umiejętności zadać je w formie nieuniknionych.

Niektórzy z bardziej dociekliwych graczy postanowili przyjrzeć się dokładniej elementowi skilla, który dotyczy tego, że bohater musi powrócić po czasie do swojego ciała. W momencie, kiedy Yone zostanie w jakiś sposób ograniczony, na przykład zostanie pożarty przez Tahm Kencha lub znajdzie się w innym wymiarze Mordekaisera, i tak powróci do pozostawionego ciała, kiedy czas umiejętności dobiegnie końca. Nie ma na to wpływu również odległość. Doskonale na swoim filmie pokazał to Vandiril.

Dzięki temu bohater mógł przenieść się na drugi koniec mapy, a następnie powrócić, nie tracąc przy tym absolutnie nic. Kiedy podobny zabieg może wydawać się bezsensowny, należy pomyśleć o ulepszonym przez Barona recallu lub teleporcie. Oba trwają 4 sekundy, co ostatecznie zostawia jeszcze jedną sekundę na zakup przedmiotów w bazie. Yone może powrócić na spawn, w mgnieniu oka kupić itemy, a następnie zostać ponownie przeniesionym na linię, nie tracąc w ten sposób cennego doświadczenia czy złota.

Riot finalnie zdecydował się na usunięcie tej mechaniki. Prawdopodobnie przez wzgląd na scenę PRO, na której ta mechanika mogłaby być nadużywana. Czy jest to zaskoczeniem? Raczej nie. Większość spodziewała się, że tak to się skończy.

Dlaczego Yone będzie banowany?

Obecnie bany Yone w meczach mogą być spowodowane nawet nie jego umiejętnościami, a połączeniem z Yasuo. Społeczność pół żartem, pół serio umówiła się, że w meczach czerwona strona banuje Yasuo, a niebieska Yone.

Gentleman’s agreement; Red side ban Yasuo, Blue side ban Yone from leagueoflegends

Czy będzie to respektowane? Trudno powiedzieć, może wśród osób, które zaglądają na Reddita, lub widziały tę “dżentelmeńską umowę”.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends