w

Riot po ogromnej krytyce społeczności LGBT rezygnuje ze współpracy z NEOM

Reklama

Wczoraj Riot zadziwił świat ogłoszeniem swojego nowego partnera biznesowego.

Reklama


Twórcy League of Legends zaskoczyli swoich fanów informacją o podjęciu współpracy z NEOM. Wywołało to ogromne kontrowersje, gdyż chodzi o miasto w Arabii Saudyjskiej, która kompletnie nie toleruje LGBT.

Przypomnijmy, że stosunki homoseksualne karane są tam więzieniem, lub nawet karą śmierci.

„Za stosunki homoseksualne grozi więzienie lub kara śmierci. W wydanym raporcie ONZ dotyczącym dyskryminacji społeczności LGBT, Arabia Saudyjska, Nigeria, Brunei i pięć innych państw znalazło się na liście państw, w których dochodzi do najbrutalniejszego łamania praw społeczności LGBT. Homoseksualiści są wykrywani przez religijną policję podczas specjalnych nalotów (…)” – Wikipedia

Riot przeprasza i rezygnuje

Taka współpraca musiała wywołać burzę w społeczności, która wielokrotnie słyszała od Riotu, jak ważna jest tolerancja, miłość, wsparcie bliźniego etc. Komentatorzy LEC i bardzo wiele osób z esportu niesamowicie krytycznie wypowiadało się o decyzji Riotu.

Riot musiał zauważyć, co się dzieje i że za chwilę studio będzie się mierzyło z ogromnym problemem wizerunkowym. W efekcie zerwano współpracę z NEOM w trybie natychmiastowym. Na oficjalnej stronie pojawił się komunikat:

To musiało się tak skończyć i choć wiele osób nadal czuje rozgoryczenie, to wszyscy są wdzięczni za tak szybkie podjęcie kroków i zrozumienie, dlaczego NEOM niekoniecznie jest dobrym partnerem dla League of Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends