w

Yone za pomocą E może teleportować się po całej mapie. Gracze LoLa pełni obaw

Jedna z umiejętności nadchodzącego bohatera może zaskoczyć. Dlaczego E Yone jest tak wyjątkowe?


Riot w ostatnim czasie raczy graczy nowościami przy praktycznie każdym kolejnym wydaniu bohatera. Tym razem unikatowa umiejętność pozwala postaci na dosłowne rozłączenie jej duszy i ciała, a następnie ponowne ich połączenie. Mimo że w grze znajduje się już kilka podobnych skilli pozwalających na powrót do oznaczonego miejsca, to zdolność Yone przenosi je na kolejny poziom.

Jak działa umiejętność „Soul Unbound”?

Użycie omawianego skilla sprawia, że bohater przemieszcza się na niewielką odległość we wskazanym kierunku i zostawia swoje ciało w miejscu początkowym. Przez kolejne 5 sekund Yone porusza się szybciej, a część z obrażeń jest przetrzymywana, aby w momencie powrotu do ciała i zakończenia działania umiejętności zadać je w formie nieuniknionych.

Niektórzy z bardziej dociekliwych graczy postanowili przyjrzeć się dokładniej elementowi skilla, który dotyczy tego, że bohater musi powrócić po czasie do swojego ciała. W momencie, kiedy Yone zostanie w jakiś sposób ograniczony, na przykład zostanie pożarty przez Tahm Kencha lub znajdzie się w innym wymiarze Mordekaisera, i tak powróci do pozostawionego ciała, kiedy czas umiejętności dobiegnie końca. Nie ma na to wpływu również odległość.

Video

ZOBACZ – Fanowski koncept Pool Party Jinx idealny na letnie wydarzenie w League of Legends

Dzięki temu bohater może przenieść się na drugi koniec mapy, a następnie powrócić, nie tracąc przy tym absolutnie nic. Kiedy podobny zabieg może wydawać się bezsensowny, należy pomyśleć o ulepszonym przez Barona recallu lub teleporcie. Oba trwają 4 sekundy, co ostatecznie zostawia jeszcze jedną sekundę na zakup przedmiotów w bazie. Yone może powrócić na spawn, w mgnieniu oka kupić itemy, a następnie zostać ponownie przeniesionym na linię, nie tracąc w ten sposób cennego doświadczenia czy złota.

Mimo że teleport rzadko jest wykorzystywany do powrotu na linię, a powrót do bazy na zaledwie jedną sekundę nie pozwala odzyskać pełni zdrowia, to całą sytuację można potraktować jako interesującą ciekawostkę, która być może pozwoli zaskoczyć przeciwnika. Film ukazany powyżej należy do użytkownika o pseudonimie Vandiril, którego twórczość opiera się na wychwytywaniu błędów oraz testowaniu nowych mechanik w League of Legends.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends