w

Yuumi z League of Legends dominuje na Worldsach. Pomimo nerfów bohaterka ma 100% win ratio

Yuumi sieje spustoszenie na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Osłabienia nic nie dały?


W League of Legends jest niewielu bohaterów, którzy cieszą się skrajnie negatywnymi opiniami i szczerą nienawiścią ze strony części graczy. Wśród garstki championów, o których usunięcie prosi społeczność, znajduje się oczywiście Yuumi. Postać, której premiera wzbudziła ogromne kontrowersje, a jej zestaw umiejętności do dziś sprawia, że niektóre osoby wpadają w szał.

Bohaterka świetnie radzi sobie na obecnie trwających Mistrzostwach Świata. To, jak wyglądają jej statystyki na Worldsach, sprawia, że sporo osób czuje złość i ponownie prosi Riot o reworka.

Stan Yuumi na Worlds 2022

Przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Świata Yuumi dostała kilka nerfów, które miały sprawić, że będzie bardziej zbalansowana. Okazało się jednak, że jej osłabienia nie dały zbyt wiele.

Obecnie bohaterka ma 100% win ratio i pojawia się w ponad 90% gier – czy to jako pick, czy jako ban. Liczby te są przytłaczające. Niektórzy fani twierdzą, że taki stan rzeczy pokazuje, iż postać wymaga reworku, ponieważ jej gameplay jest toksyczny.

Jeden z graczy poruszył temat bohaterki na Reddicie. Autor wpisu nie mógł się nadziwić, że postać pomimo osłabień wciąż jest tak silna.

Nie mogę uwierzyć, że przy tych wszystkich nerfach Yuumi wciąż dominuje na Mistrzostwach Świata. Media społecznościowe są wypełnione wypowiedziami profesjonalistów, którzy śmieją się, szydzą i wyrażają nienawiść wobec tej postaci. 

Nieważne jak bardzo Riot ją nerfi i tak kończy ze wskaźnikiem wygranych w okolicach 100%. 

Czuję, że potrzebuje ona kompletnej przeróbki. Jej nienamierzalność jest niesamowicie toksyczna i po prostu usuwa jeden z największych sposobów na pokonanie enchantera. 

I nawet nie zaczynajmy tematu kont botów, które grają Yuumi z oczywistych powodów.

Ona jest toksyczna dla tej gry i nie powinna w niej istnieć. 

Zostało to powiedziane milion razy przez różnych ludzi, który są 100 razy lepsi ode mnie. Milion razy mówili o tym gracze na wysokim, jak i niskim poziomie. 

To jedynie fragment wypowiedzi tego gracza. W dalszej części dość dosadnie wypowiedział się o tym, jak bardzo nienawidzi Yuumi i ma jej serdecznie dość. Wiele osób poparło jego zdanie.

Osoby, które nie cierpią tej bohaterki, cały czas wierzą, że Riot w końcu coś z nią zrobi. Nie ma jednak co liczyć na to, że twórcy usunął kotkę z gry. Nie opłacałoby się to w żaden sposób, ponieważ mimo wszystko generuje ona zyski ze skórek czy dodatków kosmetycznych, które z chęcią kupują jej oddani fani.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends