w

Z klientem LoLa przez jakiś czas było lepiej, ale znowu sprawia wiele problemów

Reklama

„Klient nie był nigdy aż tak zbugowany jak teraz!” – piszą gracze. Okazuje się, że jest coraz gorzej.

Reklama


W internecie pojawiło się sporo dyskusji na temat wszelakich błędów klienta. Lista jest naprawdę przeogromna.

Klient LoLa wciąż pełen błędów

Na Reddicie i na forum League of Legends pojawiły się tematy o kolejnych błędach klienta, które doprowadzają graczy do szału. Jeden z nich napisał, że gra w LoLa od 1 sezonu i nigdy nie było aż tak źle (co m.in. zmotywowało go do rozpoczęcia dyskusji na Reddicie).

Nie mogę pozbyć się powiadomień, czasami nie widzę nawet moich znajomych online. Muszę zmienić układ folderów i ponownie kliknąć każdy z nich. W lobby po zakończeniu gry wszystkie nicki są wyszarzone. Pisanie w lobby po grze, gdy pojawia się wspomniany błąd z nazwami, trwa wieki! Okropny bałagan.

ZOBACZ – Gracze przerażeni takim tempem wydawania postaci. Riot przyznaje, że balans będzie trudnym zadaniem

Autor zaznaczył, że początkowo podchodził do tego z dystansem. Nie sądził, że może być tak źle, jak gracze opisywali to np. na Reddicie. Jednak gdy sam tego doświadczył, zrozumiał, że problem jest spory.

Reklama

Wspomniany wyżej post spotkał się z dużym odzewem – 300 komentarzy, w których większość to narzekanie. Gracze nie przebierają w słowach:

Ten problem zdarza mi się od dwóch tygodni, mimo że już wysłałem skargę do Riotu. Byłoby miło, gdyby mogli coś z tym zrobić, zamiast tworzyć 5 trylionów bohaterów!

ZOBACZ – Jak zdobyć kartę Setta? Sprawdzony sposób, który na pewno zadziała

Na forum League of Legends temat został rozpisany jeszcze dokładniej. Twórca wątku postanowił opisać wszystko w punktach, a lista jest naprawdę ogromna. Oto kilka przykładów:

„W aktualizacji 9.24 klient ma mnóstwo nowych błędów i chcę poruszyć te, z którymi miałem do czynienia.

Reklama
 • Błędy listy znajomych. Grupy znajomych są całkowicie zniszczone. Za każdym razem, gdy loguję się do klienta, moi przyjaciele są porozrzucani i muszę ich wytropić, szukając każdego INDYWIDUALNIE. Czasami minimalizacja grup i otwieranie ich ponownie naprawi niewielką część problemu, ale jest to bardzo rzadkie.
 • Aktywne statusy graczy zostały całkowicie pomieszane, niektórych pokazuje offline, gdy są online i na odwrót.
  • Z powodu tych problemów ze statusem utrudnione jest lub nawet niemożliwe zapraszanie znajomych i/lub innych osób do lobby, jeśli mają ten sam błąd.
 • Czasami w lobby po grze nie ma nikogo, nie ma czatu ani możliwości rozmowy.
 • Niektóre osoby, z którymi grałem, widziały, jak ich znajomi rozmawiają w prywatnych wiadomościach. Nie mogli na to odpowiedzieć, ale widzieli wiadomości wysyłane między dwoma osobami.
 • Gdy ktoś do mnie napisze, jego wiadomość nie będzie postrzegana jako przeczytana, nawet jeśli na nią odpowiem. Powiadomienie o nowej wiadomości pojawiają się czasem po 10 sekundach, aż do 2 gier najpóźniej.
 • Czat zostaje losowo rozłączony w lobby przed meczem, wyborze bohatera i lobby po grze.
 • Pozostawienie klienta otwartego przez więcej niż 2-3 gry lub 1-3 godziny spowoduje duże obciążenie systemu, co może powodować opóźnienia komputera, nawet gdy nie będziesz w grze.
 • Pozostawanie klienta otwartego przez dłuższy czas może spowodować, że zakupy w sklepie lub tworzenie w warsztacie Hextech przestaną działać.”

ZOBACZ – Riot zaskoczony, że nie dostał nagrody za najlepiej rozwijaną grę

Jeszcze kilka problemów, które zauważyli inni gracze:

 • W lobby czasem widać złą zadeklarowaną rolę, różni gracze z premade widzą różne deklaracje.
 • Wielokrotne powiadomienia o otrzymaniu prezentu, który już od dawna jest odebrany.
 • Błędy w wyświetlaniu ikonki (inna ikonka w prawym górnym rogu, a inna w podglądzie profilu.
 • Stare i dobrze znane zacinanie się klienta po wejściu do warsztatu Hextech lub sklepu.
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends