w

Za ile konto „SKT T1 Faker” został wystawione na sprzedaż? Trzeba będzie zapłacić niemałą sumę

Konto z nickiem legendarnego gracza LoLa zostało wystawione na sprzedaż.

Lee Sang-hyeoka nie trzeba nikomu przedstawiać. Koreańczyk jest znany na całym świecie i niejeden fan LoLa uważa, że jest to najlepszy gracz w historii tej gry. Faker i jego drużyna – SKT T1 zasłynęli z wielu sukcesów i setek niezapomnianych akcji. Oczy graczy z całego świata śledziły nie tylko oficjalne turnieje, ale także to, co Faker robił poza wydarzeniami sportowymi – krótko mówiąc gracze obserwowali to, jak zawodnik ćwiczy do kolejnych mistrzostw.

​Odkąd Faker zaczął grać zawodowo, używał praktycznie tylko 2 oficjalnych kont League of Legends na serwerze koreańskim – Hide on bush i SKT T1 Faker. Jednak od 2015 roku (sezon 5) gracz używa tylko tego pierwszego konta, a drugie zostało zapomniane przez lata. Słuch po nim praktycznie zaginął, aż do teraz.

Sprzedaż konta Fakera z SKT T1

O Fakerze wciąż jest bardzo głośno. Ostatnio gwiazda e-sportu świętowała swoje 25 urodziny. Z tej okazji gracz otrzymał nowe BMW (zobacz: Co Faker otrzymał w prezencie urodzinowym? To nowe BMW warte około 300 tysięcy złotych).

Uwaga graczy znów skupiła się na Koreańczyku po tym, jak pojawiła się informacja, że jedno z jego kont zostało wystawione na sprzedaż.

O co dokładnie chodzi? Po latach bez aktywności nazwa profilu gracza SKT T1 została zmieniona na 1135567del. Zaraz potem jeden z fanów, który spędził lata na śledzeniu tego konta, szybko utworzył kolejne pod nazwą SKT T1 Faker.

Jaki można się spodziewać – taki nick jest naprawdę sporo warty i niejeden gracz chciałby móc grać na koncie, które nosi nazwę po legendarnym graczu LoLa. Fan, który szybko zajął nick, wystawił wspomniane konto na koreańskich forach za niezwykle wysoką cenę – 44 000 000 000 wonów.

Wielu graczy uważa, że takie posunięcie jest co najmniej szalone. Nawet jeśli ktoś uwielbia Fakera, to jest mała szansa, że wyda aż taką kwotę na konto, które ma nick legendy e-sportu. Patrząc jednak na historię LoLa i to, jak niespodziewane rzeczy robiły niektóre osoby, nie można być niczego pewnym.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends