w

Zabawny powód, dla którego gracze LoLa nie piszą już “GG” po zakończeniu meczu

“GG” to skrót od “Good Game”, czyli coś w rodzaju podziękowania za grę i wyrażenia szacunku do przeciwników.


“GG” ma bardzo ciekawe historie, które ocierały się nawet o czasowe zawieszenia konta. Wszystko przez to, że bot rozpoznawał ten skrót jako często używany i potencjalnie niebezpieczny. System AI zwyczajnie banował na 14 dni, a odwołanie się od czegoś takiego było naprawdę trudne.

Teraz jednak coraz więcej osób informuje, że nie używa tego skrótu na koniec meczu z zupełnie innego powodu. Jakiego konkretnie?

“Bo się nie da”

Użytkownik Reddita o nicku “AcornHarvester” napisał, że nie używa już GG. Temat został usunięty, ale przyzwyczajony do tego Boop ma wszystkie kopie.

“Od początku przedsezonu nie mogę wpisać żadnego tekstu przed końcem gry, chyba że idealnie wstrzelę się w odpowiedni moment. Jedynym o co proszę, jest możliwość napisania “GG” podczas eksplozji Nexusa.”

Chodziło o to, że gracz nie jest w stanie otworzyć czatu na koniec meczu. Po prostu nie da się tego zrobić i jest to niemożliwe. Oczywiście ma to związek z błędem, który powinien być naprawiony już dłuższy czas temu.

W komentarzach można znaleźć rozwiązanie tego problemu. W celu wysłania wiadomości zarówno do sojuszników, jak i przeciwników należy kliknąć shift oraz enter. Otwiera to chat ze wpisanym już prefiksem /all. AetherialSpace informuje, że ponowne wciśnięcie kombinacji powinno pomóc.

Zawsze musisz wciskać shift + enter dwa razy. To serio irytujące i mam nadzieję, że Riot to naprawi. Wszystko, co związane z nowym chatem jest strasznie głupie.

Gracze śmieją się, że Riot zapewne to naprawi w momencie, gdy wszyscy przyzwyczają do tego pamięć mięśniową i będą naciskać kombinację już do końca świata. Mimo że błąd nie ma wpływu na rozgrywkę, może psuć odczucia z gry. AcornHarvester w swojej wypowiedzi wspomniał, że błąd zabiera mu przyjemność z grania. Wydaje się to trochę na wyrost, ale coś w tym może być. GG było zawsze tarkowane, jako coś pozytywnego.