w

Zaskakujące duo, które sieje postrach na dolnej alei w LoLu. Jak i dlaczego w ogóle działa?

Oto kolejne nietypowe duo, które sprawi, że przeciwnicy mocno się zirytują.


Gracze League of Legends szukają coraz to nowszych pomysłów na dolną aleję. Część z nich pojawiało się w grze w ubiegłych sezonach, ale niektóre powstały dopiero w ostatnich miesiącach. Nie od dziś wiadomo, że są bohaterowie, którzy świetnie do siebie pasują.

Przykładem może być duet Caitlyn i Morgany, które sprawiają, że przeciwnik ma ochotę opuścić grę. W końcu nikt nie lubi być uziemionym na tak długo czy to przez klatkę, czy pułapki. Innym irytującym duo mogą być Swain i Seraphine, którzy znani są z uprzykrzania życia ciągłym obijaniem wrogów.

Okazuje się, że gracze wpadli na kolejny pomysł. Tym razem polega on na połączeniu dwóch znanych drzewców – Maokaia i Iverna. Dlaczego ta dwójka jest tak silna?

Duo Maokaia i Iverna

Pewnie już część osób domyśla się, na czym polega wspomniane wyżej duo. Obie postacie mają działać tak, by dolna aleja stała się zarośniętym lasem pełnym niebezpieczeństw. Mimo że na pierwszy rzut oka ci bohaterowie mogą nie wydawać się szczególnie groźni, to połączenie ich umiejętności może doprowadzić przeciwników do białej gorączki.

Główna siła championów polega na tym, że Ivern może umieszczać na linii krzaki za pomocą swojego W – Siewcy Zarośli. Maokai wrzuca do nich swoje sadzonki, które po znalezieniu się w zaroślach zostają wzmocnione.

ZOBACZ – Zdolność pasywna Dariusa jest jedyną taką umiejętnością w LoLu. Czym się różni od innych?

Dodatkowo zadaniem Maokaia jest doskakiwanie do wrogów i unieruchamianie ich. W tym czasie Ivern zadaje obrażenia oraz chroni swojego sojusznika tarczą. Po osiągnięciu 6 poziomu dwójka może z łatwością nękać przeciwników nawet pod ich wieżą.

Na Reddicie pojawił się filmik, który w dobry sposób przedstawia, jak ma działać wspomniane duo.

Jak widać, sadzonki Maokaia w połączeniu z dużą ilością zarośli mogą być naprawdę irytujące.

Zapewne wiele osób przypomina sobie inny duet, w którym Ivern odgrywał znaczącą rolę. Chodzi oczywiście o połączenie wspomnianego bohatera z Rengarem, który świetnie wykorzystuje dużą ilość zarośli. Tę dwójkę championów wykorzystywało wielu profesjonalnych graczy, w tym Faker podczas League of Legends All-Star 2020.

To pokazuje, że gracze LoLa są niesamowicie kreatywni, jeśli chodzi o wymyślanie ciekawych połączeń bohaterów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends