w

Zeri sprawiała tyle problemów w LoLu, że została znerfiona jeszcze przed patchem 12.3

Riot Games

Riot nerfi Zeri i wprowadza mikropatch na oficjalne serwery.


Tydzień temu na oficjalnych serwerach League of Legends pojawiła się nowa bohaterka z kilkoma unikalnymi mechanikami. Jedną z nich jest ciągłe “Q”, które ma zastępować auto ataki.

Teraz okazuje się, że w połączeniu z ultem i jednym przedmiotem umiejętność była przesadzona do tego stopnia, że deweloperzy postanowili natychmiast ją osłabić. W związku z tym wprowadzono już łatkę na serwery.

Szybki nerf Zeri

Zazwyczaj nikogo nie dziwi fakt, że deweloperzy zmieniają nowych bohaterów zaraz po ich dodaniu na oficjalne serwery. Okazują się oni często zbyt silni i niszczą balans. Jednak w przypadku Zeri gracze są raczej do tego sceptycznie nastawieni. Szczególnie, że przez długi okres czasu wygrywała ona średnio 40% spotkań.

Teraz, Win Rate podskoczyło do ponad 50%, być może przez informację o jej przyszłym nerfie w aktualizacji 12.3, która miała wejść na serwery już w środę 2 lutego. Z tego powodu Riot Games zdecydowało się nie czekać i wprowadzić nerf już teraz. Co zmieniono?

Chodzi tutaj o jej powiązanie z przedmiotem Runaan’s Hurricane i superumiejętnością ulepszającą “Q”. Do tej pory łańcuchy wyładowań “R” były efektem przy trafieniu i nakładały się właśnie przez strzały z Hurricane.

Bohaterka była więc w stanie zadawać dużo obrażeń, co nie do końca wyglądało na odpowiednio zbalansowane. Z tego powodu dziś w nocy usunięto tę interakcję, o czym poinformował Riot August na swoim Twitterze.