w

Ziggs sieje postrach w League of Legends. Champion jest jednak wybierany głównie na bocie

Ziggs wybierany częściej jako carry z bota niż z mida. Dlaczego champion z LoLa świetnie działa na dolnej alei?


Dopiero co można było przeczytać wpis o Azirze, który podobnie jak Ziggs przejmuje dolną aleję. W porównaniu do omawianego w tym artykule bohatera Azirowi brakuje jednak popularności, którą zdążył zyskać już Hextechowy Saper.

Dlaczego champion jest tak często wybierany jako carry na dolną aleję, a jego popularność na midzie z dnia na dzień maleje?

Postacie AP jako carry z bota

Gracze, którzy regularnie oglądają profesjonalne rozgrywki LPL czy LCK, prawdopodobnie zauważyli, że Ziggs jest wybierany przez wielu zawodników jako carry na dolną aleję. Mimo że champion w sporej ilości gier był wybierany głównie ze względu na taktykę obraną przez zespół, champion świetnie sprawdza się w wielu meczach.

Dobrym przykładem mogą być ostatnie gry zespołu SKT T1 przeciwko Gen.G eSports, w których gracz ADC z teamu T1 – Gumayusi dwukrotnie wybrał Ziggsa, a oba mecze udało mu się zwyciężyć z imponującymi statystykami.

Z czego wynika siła Ziggsa?

Champion jest tak silny głównie ze względu na wzmocnienia, które otrzymał w aktualizacji 11.12. Zbuffowano podstawowe obrażenia jego Q – Bouncing Bomb, co pozwoliło championowi efektowniej farmić we wczesnych fazach gry oraz zwiększono prędkość lecącego pocisku rzucanego przez superumiejętność – Mega Inferno Bomb.

 • Ziggs
  • Bouncing Bomb (Q)
   • Obrażenia zwiększone z 85-265 do 85-285.
  • Mega Inferno Bomb (R)
   • Prędkość pocisku na średnim i wysokim dystansie zwiększona z 1550 do 2250.

Ziggs posiada zdolności pozwalające mu utrzymać spory dystans od przeciwnika, co sprawia, że pozycjonowanie się tym bohaterem będzie prostsze niż w przypadku standardowego ADC, który musi pozostać w zasięgu swojego podstawowego ataku, aby dorównać obrażeniami omawianemu championowi. Jeśli Ziggs gra razem z supportem opierającym się na kontroli tłumu, może zapewnić to duetowi duże szanse na wygraną.

Co więcej, Ziggs znany jest również z szybkiego radzenia sobie z wieżami. Jego zdolność pasywna zadaje 150% swoich obrażeń, kiedy celem ataku jest turret, a W pozwala na natychmiastowe pozbycie się wrogiej wieży, kiedy ta osiągnie odpowiednio niski poziom zdrowia. Dzięki temu grając z tym bohaterem, praktycznie w każdej grze pierwsza zniszczona wieża będzie stała po stronie przeciwników.

Mimo osłabień z patcha 11.14, które zabrały bohaterowi nieco many, gracze dalej decydują się na granie Ziggsem jako carry. Champion po prostu świetnie pasuje do tej pozycji w aktualnej mecie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends