w

5 najważniejszych bloków w Minecrafcie – bez nich gra stałaby się niegrywalna

Które bloki z Minecrafta są uznawane za te najbardziej użyteczne?


Minecraft to gra, w której świat jest zbudowany z sześciennych bloków, a część z nich pełni wyjątkowo ważną rolę, kiedy gracz mierzy się z kolejnymi trudnościami, które oferuje rozgrywka.

Mimo że większość bloków, które ma jakieś zastosowanie, jest przydatna, nie wszystkie z nich są wykorzystywane tak samo często. Które z nich są więc używane przez graczy najczęściej?

Najbardziej użyteczne bloki w Minecraft

Beacon

Magiczna latarnia jest niezwykle użytecznym blokiem, który stawia się na szczycie piramidy wybudowanej z minerałów. Emituje on pionową strugę światła i daje wszystkim pobliskim graczom poszczególne efekty, jak na przykład Haste, Regeneracja, Odporności, Siła czy zwiększenie wysokości skoku lub prędkości postaci.

Beacon wytwarza się z trzech bloków obsydianu, pięciu bloków szkła oraz gwiazdy netheru, którą zdobywa się po pokonaniu Withera.

Skrzynia

Ze względu na to, jak dużo przedmiotów znajduje się w Minecrafcie, ich przechowywanie jest jedną z podstawowych mechanik rozgrywki. Gracz bez niej nie byłby w stanie pomieścić wszystkiego, co uda mu się znaleźć lub wydobyć. W grze można wyróżnić kilka rodzajów skrzynek, a każda z nich działa nieco inaczej i ma swoje zalety.

Standardowa skrzynia jest łatwa w wytworzeniu i dobrze sprawdza się w momencie, kiedy gracz chce zbudować magazyn w swojej bazie. Skrzynia endu charakteryzuje się tym, że jej zawartość będzie dostępna niezależnie od tego, którą skrzynkę się otworzy.

Shulker Box to swojego rodzaju plecak, do którego można schować dowolne przedmioty, a następnie podnieść go do ekwipunku. Więcej na temat tego charakterystycznego bloku można przeczytać w innym artykule (Shulker Box blokiem tygodnia w Minecraft. Czym jest i jaka jest jego historia?).

ZOBACZ – Jak wyglądałby świat Minecrafta zbudowany z klocków Lego? Niesamowity projekt jednego z graczy

Piec

Piec to jeden z podstawowych obiektów, który jest potrzebny graczowi w początkowych etapach gry. Dzięki niemu możliwe jest przetopienie między innymi rudy żelaza, z której można stworzyć podstawowe narzędzia oraz zbroję. Dodatkowo pozwala on także na usmażenie różnego rodzaju żywności. Jest on naprawdę ważny, ponieważ bez żelaznego kilofu przejście gry byłoby praktycznie niemożliwe.

Stół rzemieślniczy

Stół rzemieślniczy jest kolejną podstawą każdego survivalu w Minecraft. To dzięki niemu gracz może wytwarzać większość przedmiotów, ponieważ pozwala on na umieszczanie w oknie tworzenia większej ilości bloków.

Drewno

Mimo że bloku drewna nie można w żaden sposób użyć, pełni ono naprawdę istotną rolę w rozgrywce. Większość graczy, którzy pojawiają się w zupełnie nowym świecie, przeważnie szuka drewna, zanim podejmie się jakiegokolwiek innego zadania, ponieważ rzeczy, które można z niego wytworzyć takie jak na przykład deski czy patyki tworzone z desek są podstawowymi komponentami ogromnej ilości przedmiotów.

ZOBACZ – Snapshot 21w14a dodał do Minecrafta nowy sposób wydobywania rud. Jak dokładnie działa ten system?

Jak widać, Minecraft jest na tyle rozbudowaną grą, że posiada wiele możliwości i funkcji. Niektóre z nich są jednak tak podstawowe, że gra bez nich by nie istniała, a przynajmniej sprawiałaby ogromne komplikacje graczowi, który zdecydowałby się przejść grę bez nich. Nawet mimo tylu ułatwień gra nie należy do najprostszych i to głównie z tego względu dalej nie nudzi się wielu graczom.