w

Jak wyglądałby świat Minecrafta zbudowany z klocków Lego? Niesamowity projekt jednego z graczy

Klocki Lego przeniesione do świata Minecrafta.


O tym, że Minecraft współpracuje z producentami klocków Lego, można dowiedzieć się między innymi z produktów, które często pojawiają się w sieciowych sklepach czy w internecie. Fani produkcji Mojangu mogą nabyć zestawy umożliwiające odtworzenie poszczególnych elementów Minecrafta z klocków Lego.

Jak jednak wyglądałby świat gry w pełni zbudowany ze wspomnianych klocków? Jeden z graczy stworzył specjalny texture pack a efekt, który udało się uzyskać, wygląda nieziemsko.

Klocki Lego w Minecraft

Użytkownik macio6 stworzył texture pack, który pozwala na przemianę świata w Minecrafta na taki, który w całości zbudowany jest z klocków Lego.

Źródło: FernFox

ZOBACZ – Snapshot 21w14a dodał do Minecrafta nowy sposób wydobywania rud. Jak dokładnie działa ten system?

Źródło: FernFox

Duża część społeczności uważa, że sukces Minecrafta był między innymi zasługą ich sentymentu do Lego. Ta paczka pozwala tym graczom na przeniesienie się w przeszłość i ponowną zabawę wspomnianymi klockami.

Projekt nosi nazwę MineBricks i może zostać pobrany ze strony jego twórcy. Wersje o rozdzielczościach 128x i 256x są darmowe, a 512x i paczka 512x + 1024x kosztują kolejno 2 i 5 dolarów. Texture pack jest ciągle rozwijany i jego kolejne wersje regularnie pojawiają się na wspomnianej już witrynie.