w

Co można robić, gdy Minecraft staje się nudny? 5 sposobów na to, jak sobie poradzić ze znużeniem

Po prawej stronie: Modyfikacja AdventureZ

Jak w kreatywny sposób można podejść do rozgrywki w Minecraft?


Mimo że Minecraft jest dość starą grą, jest ona nieustannie wspierana przez twórców, a w ręce społeczności regularnie trafiają kolejne nowości, które urozmaicają rozgrywkę. Gracze jednak z czasem mogą znudzić się standardowym scenariuszem, który oferuje produkcja.

W tym momencie fani często szukają czegoś, czym mogliby zająć się w sześciennym świecie. Jak wygląda 5 propozycji, które mogą sprawić wiele frajdy i pozwolić na zrobienie czegoś nowego w Minecrafcie?

5 różnych sposobów na zabawę w grze

Zwiedzanie mapy przy pomocy Elytry

Świat w Minecraft za sprawą wprowadzanych do niego nowości stał się naprawdę rozbudowany i oferuje piękne widoki, zwłaszcza jeśli komputer jest w stanie poradzić sobie z utrzymaniem płynności przy użyciu shaderów.

Eksplorowanie nieskończonego świata przy pomocy Elytry lub w trybie kreatywnym może być naprawdę zajmującym zajęciem, które nie tylko może pozwolić odkryć niesamowite widoki i niespotykane zjawiska, ale również nauczyć tego, co można spotkać w danych biomach.

ZOBACZ – Niesamowicie wyglądająca kopalnia z Minecraft wygenerowana w nowych jaskiniach

Budowanie w trybie kreatywnym

Mimo że Minecraft diametralnie różni się od budynków, które można znaleźć w realnym świecie, rozwijanie swojej kreatywności poprzez budowanie z sześciennych bloków może przynieść nie tylko sporo frajdy, ale również korzyści.

Tryb kreatywny tak naprawdę nie posiada żadnych ograniczeń i pozwala graczowi na stworzenie dosłownie wszystkiego. Może warto odwzorować jakąś znaną budowlę lub wymyślić ją samemu?

Wyznaczenie sobie trudnego celu

Tryb survival jest tym, na który nowości wprowadzane w kolejnych aktualizacjach wpływają najbardziej. To zaś sprzyja wyznaczeniu sobie celu, co jest świetnym sposobem na zaangażowanie się w rozgrywkę.

Najpopularniejszym wyzwaniem, którego podejmują się gracze, jest przechodzenie gry na czas lub zdobywanie wszystkich osiągnięć. Kolejnymi dobrymi pomysłami może być wyznaczenie sobie za cel na przykład rozpoczęcie gry w Netherze i dostanie się na powierzchnię albo odnalezienie leśnego dworu.

ZOBACZ – Snapshot 21w14a dodał do Minecrafta nowy sposób wydobywania rud. Jak dokładnie działa ten system?

Serwery oferujące nowe tryby gry

Minecraft jest grą, która cieszy się swoją popularnością w dużej mierze dzięki trybowi multiplayer, który znacząco może różnić się od tego, czego można doświadczyć, grając w pojedynkę.

Popularne serwery, jak na przykład zagraniczny hypixel, oferują wiele nowych trybów rozgrywki. Sporo z nich bazuje na PVP, jednak można również wyróżnić naprawdę popularny Skyblock.

Mody

Modyfikacje są w stanie dodać do Minecrafta sporo ciekawe zawartości i udowadnia to między innnymi Create (“To mogłoby się znaleźć normalnie w Minecrafcie”, aktualizacja jednego z popularnych modów). Odkrywanie tego co oferują mody, może być naprawdę zajmujące, a na dodatek sprawić, że Minecraft wciągnie każdego gracza tak, jakby grał w niego pierwszy raz.