w

Czego najbardziej boją się moby w Minecrafcie? Jak sprawić, by Enderman “wszedł” do wody?

Słabości stworów, które można spotkać w Minecraft. Co warto wiedzieć?


Gracz, który dopiero co rozpoczął grę w nowym świecie Minecrafta początkowo nie ma łatwo. W grze znajduje się wiele stworów, które będą chciały go zranić i utrudnić mu rozgrywkę.

Minecraft jest jednak na tyle rozbudowaną grą, że większość z wrogich mobów ma swoje słabości, które gracz może wykorzystać na swoją korzyść. Czego więc boją się stwory, które można spotkać w tym sześciennym świecie?

Czego boją się moby z Minecrafta?

Enderman

Enderman jest jednym z groźniejszych mobów, które gracz może spotkać już pierwszej nocy na powierzchni świata w Minecraft. W początkowych fazach gry zadaje on stosunkowo wysokie obrażenia, a jego ataki są trudne do ominięcia.

Mob ten ma jednak pewną słabość, która może uratować gracza, kiedy ten ucieka przed stworem. Boi się on wody, bowiem ta zadaje mu obrażenia. Deszcz również będzie go ranił więc Enderman będzie starał schować się pod drzewem.

Gracze szukając różnego rodzaju niespójności w świecie stworzonym przez Mojang skupili się na jednym z przedmiotów. Ten z jakiegoś powodu nie chroni przed obrażeniami od upadku, nawet jeżeli jest w nim woda. Jak to łączy się z Endermanem? Ten już jak najbardziej może znaleźć się w tej wodzie i co ciekawe – nie umrze.

Creeper

Creeper będzie uciekał przed kotami. Jeśli ktoś naprawdę boi się o swoje budowle zbudowane w trybie survival, warto pomyśleć o otoczeniu ich tymi zwierzętami.

Jeden z graczy postanowił wykorzystać również strach creeperów przed kotami w dość unikalny sposób (Gracze Minecrafta znaleźli sposób na odwdzięczenie się Creeperom za lata udręki z nimi).

Zombie

Zombie są jednymi z pierwszych mobów, z którymi przyjdzie zmierzyć się graczowi w nowym świecie. Na całe szczęście ten stwór pojawia się na świecie wyłącznie w nocy i jaskiniach. Z rana mob, który zrespił się poprzedzającej je nocy, będzie za wszelką cenę unikał słońca i starał schować w cieniu się pod drzewem.

Panda

Panda nie jest agresywnym mobem, jednak warto wspomnieć o zachowaniu tego wyjątkowego zwierzęcia. Mają one kilka osobowości, a zmartwiona panda będzie trzęsła się oraz zakrywała swoje oczy łapkami podczas burzy.

Bałwan

Bałwan, podobnie jak panda, jest neutralnym mobem. Mimo że nie może zranić on gracza, często wykorzystywany jest do generowania śniegu. Warto pamiętać więc o jego sporej słabości, którą jest pustynia. Mob dosłownie stopi się na pustynnym piasku.

Szkielet

Szkielet, podobnie jak Zombie, będzie palił się od słońca, jednak ma on jeszcze jedną słabość. Wilki, które również można spotkać w świecie gry, będą atakowały szkielety ze względu na to, że są one zbudowane z uwielbianych przez Wilki kości.

ZOBACZ – Jak działa zatrzymywanie czasu w Minecraft? Idealny sposób na trollowanie mobów

Phantom

Wielu graczy przyzna, że ten mob jest jednym z najbardziej irytujących w grze. Phantom zacznie pojawiać się, jeśli gracz nie spał dłużej niż 3 noce. Atakuje on wyłącznie w nocy i podobnie jak Zombie czy Szkielet pali się od słońca.

Poza czekaniem na pojawienie się dnia jest jednak jeszcze jeden sposób na uchronienie się przed tym latającym stworem. Boi się on kotów i kiedy zbliży się do gracza, który jest nimi otoczony, po prostu zawróci.

Ryby

Ryby, które można spotkać w Minecrafcie czasami mogą znaleźć się poza wodą. Podobnie jak w realnym świecie nie będzie to jednak dla nich nic dobrego i te po chwili padną.

Strider

Strider to mob, który trafił do gry w aktualizacji 1.16. Spotkać go można w nowym Netherze. Naturalnie pojawia się on w lawie i nie ma się najlepiej, kiedy znajduje się poza nią. Mob będzie trząsł się z zimna zarówno w Netherze, jak i na powierzchni. Dodatkowo warto wspomnieć, że woda i deszcz będą go ranić.

Piglin

Zamiast Zombie Pigmanów, których dotychczas można było spotkać w Netherze, twórcy postanowili wprowadzić dużo bardziej rozbudowaną rasę Piglinów. O ile gracz nie ma na sobie części zbroi z uwielbianego przez nie złota, moby te będą go atakowały.

Jest jednak pewien sposób, aby się przed nimi bronić. Pigliny boją się niebieskiego światła, które można uzyskać za pomocą specjalnych pochodni, lamp czy ogniska.